Lublin 700 lat Lublina UMCS
Ennaoui ze srebrem Mistrzostw Europy!

Ennaoui ze srebrem Mistrzostw Europy!

Sofia Ennaoui po zaciętej walce zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 metrów podczas 35. Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow! Srebro wywalczyła na ostatnich stu metrach. Zapewnił je czas 4:09.30 sekundy.

 

Do niedzielnego finału zawodniczka AZS UMCS Lublin awansowała z wynikiem 4:16.78 sekundy. Czas nie był imponujący, ale jej seria eliminacyjna była wolna. Celem był awans jak najmniejszym nakładem sił. I to się udało.

W decydującym o medalu wyścigu faworytką była reprezentantka gospodarzy – Brytyjka Laura Muir. Sofia Ennaoui była natomiast jedną z głównych kandydatek do podium. Od początku rywalizacji stawce przewodziła Muir. Polka jednak dzielnie się jej trzymała. W drugiej części dystansu Muir zdołała się urwać całej stawce. Z trzeciego miejsca na drugie kosztem Ennaoui przesunęła się za to Irlandka – Clara Mageean. Sprawa złota była jasna. Niewiadomym pozostawało, kto będzie drugi. Na ostatnich stu metrach ponownie na drugą pozycję powróciła Ennaoui. Na takim miejscu zakończyła też rywalizację. Brąz trafił w ręce Mageean. Poniżej czasy zawodniczek:

          1. Laura Muir (4:05.92)

          2. Sofia Ennaoui (4:09.30)

          3. Clara Mageean (4:09.43)

- To był bardzo ciężki bieg. Wiedziałam, że muszę pilnować przodu. Nie bałam się tego. Długo przygotowywałam się do tego startu zarówno treningowo, jak i psychicznie. Bieganie w czołówce światowej nie jest łatwe dla kogoś, kto wchodzi do tej czołówki. Nie ukrywajmy: ja w niej nie jestem, a dopiero chcę w niej być. Bardzo się cieszę, że jestem wicemistrzynią Europy po naprawdę bardzo ciężkim biegu – powiedziała na gorąco Sofia Ennaoui dla TVP Sport.

W Glasgow startowała też inna zawodniczka AZS UMCS Lublin, płotkarka – Karolina Kołeczek. Występ zakończyła w eliminacjach.

Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej! Dorobek biało-czerwonych to siedem medali (pięć złotych oraz dwa srebrne).

 

fot. Running Creatives 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas