Triumf Ennaoui i Kołeczek! Srebro sztafety. MP zakończone

Czwarty tytuł mistrzyni Polski w karierze, a trzeci z rzędu zdobyła Sofia Ennaoui. Zawodniczka AZS UMCS Lublin wygrała bieg na 1500 metrów z czasem 4:13.07 sekundy. W historii zapisała się również Karolina Kołeczek, która zdobyła tytuł (100 metrów przez płotki) już szósty raz. Tym samym wyrównała osiągnięcie Grażyny Rabsztyn i Aurelii Trywiańskiej. Srebro wywalczyła sztafeta męska 4x400 metrów. Akademicy wygrali klasyfikację medalową imprezy (pięć złotych, jeden srebrny, dwa brązowe krążki)!

Ennaoui kontrolowała wydarzenia na bieżni. Nie przewodziła stawce, ale w swoim stylu schowała się za Martyną Galant (AZS Poznań). Na ostatniej prostej zawodniczka broniąca barw AZS UMCS Lublin rozpoczęła długi finisz, nie pozostawiając złudzeń rywalce. Pewnie wyprzedziła Galant i finiszowała jako pierwsza. Srebro powędrowało do wspomnianej Galant, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Broniatowska (AZS-AWF Kraków) ‒ 4:17.61 sekundy.

- Denerwowałam się przed tym biegiem. Spowodowane to było Diamentową Ligą w tamtym tygodniu. Wtedy źle się czułam. Przydarzył mi się wypadek przy pracy, ale pogodziłam się już z tamtym startem. Ciężko trenuję przed Mistrzostwami Świata, więc takie sytuacje się zdarzają. Za mną długa przerwa i chyba wytrąciła mnie z rytmu startowego. Miałam dwie kontuzję, o czym mogę już teraz powiedzieć. Na szczęście aktualnie nic mnie nie boli, jestem dobrze przygotowana. ‒ powiedziała dla TVP Sport Sofia Ennaoui.

Bardzo wiele emocji przysporzyła nam konkurenca 100 metrów przez płotki. Tu o złoto walczyły Karolina Kołeczek i Kaludia Siciarz. Miał to być rewanż ze zeszły rok, kiedy to górą była ta druga. I był. Tym razem faworytką była zawodniczka AZS UMCS Lublin. Potwierdziła swoją dobrą dyspozycję. Choć w eliminacjach nie zeszła poniżej 13 sekund (13.07), to w finale było już zdecydowanie lepiej. Zwycięstwo zapewnił czas 12.82 sekundy. Zaledwie 0.03 sekundy straciła Siciarz (Skra Warszawa). Trzecia była Martyna Skierkoska (Gepard Warszawa) ‒ 13.90 sekundy.

W przedostatiej konkurencji na podium stanęli zawodnicy ze sztafety męskiej 4x400 metrów. Drużyna w składzie: Cezary Mirosław, Maciej Hołub, Michał Kitliński, Andrzej Jaros wywalczyła srebro z czasem 3:11.45 sekundy. Wygrali reprezentanci Śląska Wrocław (3:09.06 sekundy).

To szósty, siódmy i ósmy medal dla AZS UMCS Lublin podczas 95. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Radomiu (pięć złotych, jeden srebrny, dwa brązowe). Akademicy wygrali klasyfikację medalową imprezy!