Falstart szczypiornistek

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin przegrały w pierwszym meczu nowego sezonu 1. Ligi Kobiet (Grupa B). W stolicy uległy zespołowi WKPR Wesoła Warszawa 20-30.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Wynik w czwartej minucie otworzyła zawodniczka miejscowych, Patrycja Skoczeń (1-0). Lublinianki szybko odpowiedziały za sprawą Patrycji Szyszkowskiej (1-1). Na początku to ona i Jagoda Lasek były odpowiedzialne za zdobywanie bramek dla MKS-u. W jedenastej minucie to gospodynie odskoczyły na różnicę dwóch trafień (6-4).  Podopieczne Patryka Maliszewskiego odpowiedziały trzema golami z rzędu i po raz pierwszy w meczu objęły prowadzenie (6-7). Po chwili taka seria przydarzyła się Wesołej, która wygrywała po niej 9-7. Na zegarach mieliśmy szesnastą minutę meczu. Po niej nie oglądalismy aż tylu bramek, co wcześniej. Lepiej w tym czasie wypadły jednak akademiczki, które ostatecznie schodziły na przerwę remisując 12-12. Wynik ustaliła Magdalena Markowicz.

Druga połowa w początkowej fazie przypominała to, co działo się na boisku przed zmianą stron. Obie ekipy toczyły równą walkę. Taka sytuacją utrzymywała się do 46. minuty, kiedy po trafieniu Szyszkowskiej było 19-19. Od tego momentu w drużynie z Lublina coś przestało funkcjonować. Grę zdominowały gospodynie. W ich szeregach szalała Patrycja Skoczeń, która raz po raz nękała obronę MKS-u. Wesoła odskoczyła do wyniku 26-19. Zielono-białe zdołały odpowiedzieć bramką Szyszkowskiej (27-20). Na więcej tego dnia niestety nie było ich stać. Warszawa dołożyła trzy gole i ostatecznie wygrała 30-20.

WKPR Wesoła Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 30-20 (12-12)

WKPR Wesoła Warszawa: Eliza Osińska, Patrycja Zięba, Magdalena Haraszkiewicz, Patrycja Skoczeń (17), Katarzyna Nosecka (4), Julia Gutowska (2), Aleksandra Robak, Natalia Grabowska, Ada Serafin, Angelika Malinowska, Joanna Mierzejewska (5), Paulina Andrzejewska (2).

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka, Aleksandra Madejczyk, Dorota Adamczyk, Magdalena Markowicz (3), Katarzyna Gruszecka, Patrycja Szyszkowska (6), Anna Rossa (5), Agnieszka Ziętek (1), Angelika Wojdyło (1), Jagoda Lasek (3), Aleksandra Szempruch (1).