Lublin 700 lat Lublina UMCS
Drużyny UMCS-u najlepsze w województwie!

Drużyny UMCS-u najlepsze w województwie!

W sobotę i niedzielę (13 i 14 stycznia) odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w futsalu kobiet, jak i mężczyzn. Podwójny triumf zanotowali zawodnicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Teraz przed drużynami kolejny etap - walka o awans do turnieju finałowego ogólnokrajowych rozgrywek.

 

Podczas sobotniej rywalizacji kobiet w Białej Podlaskiej do walki o medale stanęły trzy drużyny ze stolicy województwa: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Politechnika Lubelska. Oprócz nich wystąpił również gospodarz PSW Biała Podlaska. Akademiczki rozpoczęły zmagania wysoką wygraną 4:2 z Uniwersytetem Przyrodniczym. Takim samym bilansem goli zakończyło się spotkanie PSW Biała Podlaska - Politechnika Lubelska. Walka o brązowy medal rozgrywek rozstrzygnęła się na korzyść UP, który zwyciężył nad Politechniką Lubelską 2:0. Złote medale powedrowały co drużyny UMCS-u. Po zaciętym spotkaniu z broniącą tytułu Białą Podlaską to podopieczne Wojciecha Dankiewicza mogły cieszyć się z wygranej 2:0.

 

Klasyfikacja końcowa:

          1. UMCS Lublin

          2. PSW Biała Podlaska

          3. UP Lublin

          4. Politechnika Lubelska

UMCS Lublin: Anna Palińska – Klaudia Kowalska, Urszula Wasil, Alicja Dyguś, Natalia Kuziel, Katarzyna Pawlina, Julia Odolińska, Marta Gil, Kamila Głodek, Paulina Czapkowska, Amanda Wasilewska, Helena Trofimiuk.

Trener: Wojciech Dankiewicz

 

Dzień później na hali Uniwersytetu Medycznego do walki o triumf w turnieju stanęli futsaliści z zespołów: UMCS Lublin, Politechnika Lubelska, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Politechnika Lubelska. Pierwszy półfinał po emocjonującej walce padł łupem UMCSu Lublin, który wygrał 5:4 z zespołem KUL Lublin, choć przegrywał już 0-3. Trzy gole zanotował Jakub Wankiewicz, a kolejne dwa Patryk Czułkowski. Drugie spotkanie wygrał zespół Politechniki Lubelskiej, który pokonał 2:1 z UP Lublin. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnął się na korzyść Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którzy 3:2 pokonali UP Lublin. Podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego pokazali niezwykłą klasę i w rywalizacji o złote krążki triumfowali 2:1 nad Politechniką Lubelską. Ponownie na listę strzelców wpisał się Jakub Wankiewicz, a także Maciej Welman.

- Nie było łatwo. Siła jednak tkwi w jedności i my to pokazaliśmy, szczególnie w spotkaniu z KUL-em, kiedy przegrywaliśmy 0-3. Potrafiliśmy się z tego podnieść. Wspieramy się nawzajem i to cieszy. Drużyna wykonała dużo pracy. Teraz przed nami półfinał w Krakowie w dniach 2-4 luty. Możliwe, że nie będę mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, ale się tym nie martwię. Chcemy awansować do finałów - mówi trener Tomasz Bielecki.

 

Klasyfikacja końcowa:

          1. UMCS Lublin

          2. Politechnika Lubelska

          3. KUL Lublin

          4. UP Lublin

 

UMCS Lublin: Chodziutko Piotr, Czułowski Patryk, Dajos Piotr, Furtak Paweł, Gawron Damian, Greguła Dawid, Kobiałka Michał, Kowalczyk Michał, Król Rafał, Kuśmierz Dawid, Majewski Wojciech, Michota Marcin, Mietlicki Łukasz, Myszka Norbert, Nieradko Patryk, Paluch Michał, Siarek Sebastian, Skrzypek Maciej, Wankiewicz Jakub, Welman Maciej, Wojtaszek Marcin, Ziętek Krzysztof.

Trener: Bielecki Tomasz

 

fot. azs.lublin

Autor: Paulina Ziemiańska

Wspierają Nas