X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Forma idzie w górę. Kopron wygrywa w Szwecji

Forma idzie w górę. Kopron wygrywa w Szwecji

Malwina Kopron wygrała zawody Folksam Grand Prix 2019 w Göteborgu. Zwycięstwo cieszy, ale co ważniejsze ‒ widać poprawę formy u młociarki AZS UMCS Lublin. Główne imprezy sezonu dopiero przed nią.

 

Do rywalizacji w Szwecji zgłosiło się siedem zawodniczek. Cztery spośród nich w tym sezonie złamały już granicę 70 metrów. Najgroźniejsze w stawce wydawały się: Rosjanka ‒ Sofiya Palkina (w 2019 ‒ 72.18 metra) oraz Amerykanka ‒ Jeneah Stewart zgłoszona do rywalizacji z rezultatem 75.43 metra. Kopron do Skandynawii pojechała z wynikiem 71.55 metra. Ostatnie występy często jednak obfitowały w próby spalone, a także te poniżej bariery 70-tki. 

Tym razem było inaczej. Już od pierwszego podejścia dało zauważyć się dobrą dyspozycję akademiczki. Na początek uzyskała 70.28 metra i wyszła na prowadzenie w konkursie. Bardzo podobny wynik uzyskała w kolejnej próbie ‒ 70.04 metra. Na pozycji liderki umocniła się w trzecim podejściu ‒ 71.26 metra. Rywalki nie potrafiły zbliżyć się do tego wyniku. Faworyzowana Stewart spaliła wszystkie dotychczasowe rzuty. To samo przydarzyło się Polce w dwóch następnych seriach. Jednak układ tabeli pozostawał bez zmian. Najlepszą swoją konkursową próbę Kopron wykonała na zakończenie zawodów. Posłałą młot na odległość 71.37 metra i z takim wynikiem wygrała zawody w Göteborgu. Na drugim stopniu podium stanęła Stewart (68.54 metra), trzecia była Palkina (68.12 metra).

Przed Kopron start w Mistrzostwach Polski, a już na przełomie września i października Mistrzostwa Świata w Doha. Zawodniczka AZS UMCS Lublin walczy także o minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. To wynosi 72.50 metra.

 

fot. Paweł Skraba 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas