X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Zagrają o przełamanie

Zagrają o przełamanie

Już w sobotę (14 października) futsaliści KU AZS UMCS Lublin zagrają o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach 1. Ligi Futsalu Mężczyzn. W hali Uniwersytetu Przyrodniczego podopieczni trenera Artura Gadzickiego podejmą FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice.

 

Dla obu ekip zmagania na parkietach pierwszoligowych nie zaczęły się zbyt udanie. Nasi zawodnicy w dotychczasowych trzech meczach ponieśli trzy porażki. W miniony weekend ulegli w Brzegu świetnie spisującemu się Gredarowi (9-4). Zawodnicy z Pyskowic również nie mogą mówić o dobrym początku sezonu. Bilans 0-1-2 na pewno nie jest satysfakcjonujący. Sobotni mecz będzie zatem dla obydwu zespołów doskonałą okazją na przełamanie.

KU AZS UMCS Lublin w obecnym sezonie opiera się na młodych graczach. Z drużyny odeszło kilku kluczowych futsalistów. Już przed startem rozgrywek wiadome było, że potrzebny jest czas na zgranie drużyny.

- Oczywiście będziemy chcieli wygrać to spotkanie. To dobra okazja na przełamanie. Potrzeba nam jednak jeszcze czasu, żeby wszystko zaczęło lepiej funkcjonować - mówi trener Artur Gadzicki.

Czy “Dziki” zdobędą swoje pierwsze punkty w lidze? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w sobotę. Początek meczu o godzinie 19:00 w hali Uniwersytetu Przyrodniczego.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas