Lublin 700 lat Lublina UMCS
Futsaliści podejmą Gwiazdę

Futsaliści podejmą Gwiazdę

W meczu siódmej kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu, AZS UMCS Lublin podejmie we własnej hali Gwiazdę Ruda Śląska. Akademicy staną przed szansą na czwarte zwycięstwo z kolei.

 

Rywale póki co są jedną lokatę wyżej w ligowej tabeli. Aktualnie plasują się na trzecim miejscu. W sześciu dotychczasowych spotkaniach uzbierali 12 oczek. Pierwsze dwa mecze w sezonie Gwiazda rozstrzygała na swoją korzyść, w kolejnych dwóch natomiast musiała uznać wyższość rywali. Po nich znowu przyszły dwa zwycięstwa. Widać zatem wahania formy. Podopieczni duetu trenerskiego Bartłomiej Noga-Łukasz Kujawa zdobyli w obecnych rozgrywkach 16 bramek, tracąc przy tym 14. Najczęściej, bo czterokrotnie na listę strzelców wpisywał się Mateusz Mrowiec. Ekipa z Górnego Śląska rozegrała jak na razie dwa spotkania wyjazdowe. W Tychach przegrała 1-4, a w Opolu triumfowała 4-3.

Dziki po słabym początku sezonu w końcu zaczęły grać tak, jakby wszyscy tego chcieli. Nie ma już śladu po zespole, który przegrał trzy kolejne mecze na starcie rozgrywek. Przełomowe było wyjazdowe zwycięstwo z Buskowianką Zdrój (1-2). Po nim przyszły kolejne dwa. Z wiceliderem z Polkowic (3-2) oraz w Nowinach z tamtejszym GKS-em (1-2).

- Myślę że już każdy z nas otrząsnął się z tych porażek na początku. Teraz skupiamy się tylko na kolejnym meczu. Ostatnie wygrane pozwoliły nam troszkę odetchnąć. Dzięki nim możemy pracować z czystymi głowami. Gramy coraz lepiej, przede wszystkim w obronie. Świadczy o tym choćby liczba straconych goli. Różnica między tym co było a tym co mamy teraz, jest kolosalna. Na boisku tworzymy jedność. Walczymy za siebie nawzajem. Zaczęło też nam dopisywać szczęście, którego wcześniej momentami brakowało. W najbliższym spotkaniu damy z siebie wszystko. Chcemy, żeby hala Globus stała się twierdzą nie do zdobycia. Serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz z Gwiazdą! – mówi kapitan AZS UMCS Lublin, Konrad Tarkowski.

Początek meczu w sobotę o godzinie 15:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas