X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Futsalowy pojedynek Lublin kontra Brześć

Futsalowy pojedynek Lublin kontra Brześć

Futsaliści AZS UMCS Lublin nie próżnują podczas przerwy w ligowych rozgrywkach. Zespół Artura Gadzickiego w sobotę zmierzy się z nietypowym rywalem – białoruskim Amatar Brześć. I to nie jest primaaprilisowy żart.

Sparing ma być początkiem współpracy pomiędzy obiema drużynami. To nasi wschodni sąsiedzi wyszli z inicjatywą rozegrania dwumeczu.

- Skontaktowali się z nami za pośrednictwem Facebooka. Zapytali czy jesteśmy chętni na rozegranie spotkania towarzyskiego, może nawet dwumeczu. Akurat mamy wolny termin, bo już wcześniej rozegraliśmy spotkanie z Futsalem Nowiny, więc się zgodziliśmy. Jest to zupełny przypadek, że zagramy 1 kwietnia – wyjaśnia trener „Dzików” Artur Gadzicki.

Białorusini wyszli także z propozycją nawiązania dalszej współpracy z lubelskimi futsalistami. Ma się ona opierać na pięciu podstawowych filarach: realizacji wspólnych projektów sportowych, wymianie informacji naukowych, pomaganiu w kształceniu zawodników, organizowaniu imprez sportowych oraz utworzeniu delegacji sportowców. Takie porozumienie będzie ważne przez 5 lat z możliwością przedłużenia na kolejne 5 lat.

Amatar Brześć to zespół występujący na co dzień w białoruskiej ekstraklasie futsalu. Historia klubu sięga jeszcze do roku 1992. Jednak ta drużyna, która występuje obecnie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, powstała zaledwie dwa lata temu. W tym sezonie rozegrała już 24 ligowe spotkania – wygrała 3 z nich, 4 zremisowała, a 17 przegrała. Taki bilans daje ekipie z Brześcia 14. miejsce w stawce.

- Tak naprawdę niewiele wiemy o rywalach. Dopiero kiedy z nimi usiądziemy i porozmawiamy, to będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Zespół wydaje się być fajnie zorganizowany, dobrze prowadzony marketingowo. Zobaczymy co z tego wyjdzie – ocenia opiekun lubelskich akademików.

Drużyny nie porozumiały się jeszcze w sprawie tego, kiedy miałby zostać rozegrany drugi mecz towarzyski, tym razem na Białorusi. Początek sobotniego spotkania pomiędzy futsalistami AZS UMCS Lublin a zawodnikami Amatara Brześć zaplanowano na godzinę 19. Widzimy się w hali Globus!

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas