Lublin 700 lat Lublina UMCS
W Gdańsku posypały się medale!

W Gdańsku posypały się medale!

Mistrzostwa AZS Juniorów w Lekkoatletyce zakończyły się bardzo udanie dla naszych sportowców. Zawodnicy KU AZS UMCS Lublin zdobyli aż 24 medale i sięgnęli po zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej zawodów.

 

Do Gdańska reprezentacja z Lublina pojechała bez kilku ważnych zawodników, ale to nie przeszkodziło w osiągnięciu świetnego wyniku. Nasi lekkoatleci pokazali klasę i pewnie triumfowali w zestawieniu drużynowym imprezy, gromadząc na swoim koncie 248 punktów i wyprzedzając drugą ekipę KS AZS UWM Olsztyn o 39 oczek oraz trzecią drużynę AZS-AWFiS Gdańsk o równe 100 punktów.

4 złote, 11 srebrnych i 9 brązowych medali - to dorobek naszych sportowców na Mistrzostwach AZS Juniorów w Lekkoatletyce, które odbyły się 31 sierpnia w stolicy województwa pomorskiego.

Na najwyższym stopniu podium stawali: dwukrotnie Dominik Oryszko w wyścigach na 110 oraz 400 metrów przez płotki, Bartosz Leszczuk w trójskoku oraz Aleksandra Kufel w konkursie rzutu młotem kobiet, w którym to całe podium zajęły zawodniczki z Lublina!

Srebra zdobyli: Kamil Oleszek w wyścigu na 800 metrów, sztafeta męska na dystansie 4 x 400 metrów (Krzysztof Hołub, Oskar Gołębiowski, Dariusz Samarczenko, Kamil Oleszek), Karol Socha w konkursie rzutu młotem mężczyzn, poprawiając rekord życiowy wynikiem 42.27 metra, Natalia Pietruczuk w sprincie na 100 metrów kobiet, Julia Pleskaczyńska w wyścigu na 1500 metrów, sztafeta żeńska 4 x 400 metrów (Justyna Dziedzic, Monika Paśnik, Patrycja Gruszkowska, Weronika Taracha), Weronika Tabaczyńska w konkursie rzutu oszczepem, Aleksandra Dzido w skoku wzwyż, Weronika Muszyńska w rywalizacji dyskobolek, bijąc rekord życiowy wynikiem 32.38 metra, Kinga Knez w rywalizacji młociarek, a także Milena Lipińska w skoku o tyczce.

Trzecie lokaty wywalczyli: Kamil Oleszek w biegu na 1500 metrów mężczyzn, Piotr Turos w pchnięciu kulą, Mikołaj Skulimowski w rzucie młotem ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy (39.68 metra), Jakub Kister w skoku w dal (nowa “życiówka” - 6.67 metra), trójskoczek Piotr Wiśniewski, Weronika Muszyńska w rywalizacji kulomiotek, posyłając kulę najdalej w karierze (10.42 metra), Aleksandra Kufel w konkursie rzutu dyskiem, Ewa Piotrowska w skoku wzwyż oraz Aleksandra Szpetmańska w konkursie rzutu młotem

- Liczyliśmy, że będziemy w czołówce, ale chyba nie liczyliśmy na tak dobry rezultat. Część naszych juniorów i juniorów młodszych nie przyjechała z nami na tę imprezę, ponieważ pojechali walczyć na zawodach seniorskich. Byli to na przykład Michał Kitliński czy Michał Sierocki, czyli tacy murowani kandydaci do medalu w Gdańsku.Jak widać mamy godnych zastępców, którzy znakomicie się zaprezentowali. Padło dużo rekordów życiowych. To już końcówka sezonu i jestem bardzo zadowolony z tego występu naszych lekkoatletów - mówi trener Robert Kozłowski.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas