Gładkie zwycięstwo szczypiornistów

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin pewnie pokonali Olimpię Biała Podlaska w meczu trzynastej kolejki rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był Dmytro Dmytruk (7).

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli miejscowi. Wynik otworzył Dmitro Dmytruk z rzutu karnego (1-0). Po nim trafili Miłosz Drozd i Bartłomiej Świąder (3-0). Olimpia na pierwszego gola czekała do piatej minuty spotkania. Jego autorem został Marcin Michalczuk (3-1). Goście zdołali złapać kontakt (5-4), ale znowu lepszy fragment zanotowali biało-zieloni. Przy wyniku 9-5 trener przyjezdnych poprosił o czas. Po powrocie na parkiet wynik po indywidualnej akcji podwyższył Maciej Serafin (10-6). Spotkanie stało się bardziej wyrównane. Akademicy nadal utrzymywali jednak bezpieczną przewagę. Na około sześć minut przed ostatnią syreną w pierwszej części, AZS wygrywał 13-9. Goście zaczęli grać w osłabieniu, już trzeci raz w tym meczu. Wykorzystali to Miłosz Drozd i Przemysław Pawelczuk (16-10). Dobrze w bramce lublinian spisywał się Karol Pałkiewicz. Ostatecznie akademicy wygrali pierwszą część 17-12.

Po zmianie stron nadal przeważali gospodarze. Dalej wyróżniał się Dmytruk. Dobrze poczynał sobie też Drozd. Po upływie dziesięciu minut na tablicy wyników mieliśmy rezultat 23-16.W kolejnym fragmencie rywale zbliżyli się do AZS-u (25-21). Duży udział w tym miał Jakub Polok. Wysokiej przewagi miejscowi już nie oddali. Zdołali ją powiększyć. AZS wygrał 32-25.

- Przede wszystkim zagraliśmy dużo bardziej skutecznie niż w ostatnich meczach. W obronie mieliśmy też trochę więcej szczęścia. 32-25 to dobry wynik. Jestem dumny z zespołu, który pokazał dzisiaj, że potrafi walczyć – skomentował mecz trener Patryk Maliszewski.

- Spokojna gra z naszej strony. Od początku kontrolowaliśmy mecz. Uważam, że wygrana siedmioma bramkami jest bardzo dobrym wynikiem. Moim zdaniem będziemy faworytem grupy spadkowej. Trzeba wygrać w następnej kolejce z Konstantynowem i wyjść do dalszej fazy z kompletem zwycięstw z zespołami z dolnej części tabeli – powiedział po spotkaniu Daniel Burek.

AZS UMCS Lublin – UKS Olimpia Biała Podlaska 32-25 (17-12)

AZS UMCS Lublin: Daniel Burek (4), Piotr Makowski, Maciej Serafin (1), Jakub Karpiński (4), Karol Pałkiewicz, Karol Rogala (3), Dmytro Dmytruk (7), Bartłomiej Świąder (4), Wiktor Jedut (2), Miłosz Drozd (6), Przemysław Pawelczuk (1), Przemysław Wisznicki.

UKS Olimpia Biała Podlaska: Jakub Polak, Kacper Leszczuk, Jakub Jaszczuk (5), Dawid Fic, Piotr Cielecki, Jakub Polok (5), Marcin Michalczuk (3), Gabriel Olichwiruk (4), Jakub Szyszko (7), Jakub Tarasiuk, Jakub Grochowski, Jakub Stroiński, Daniel Kobyliński (1).