GMP w Pływaniu na finiszu. Przed niedzielą z 10 krążkami!

Mistrzostwa Polski w Pływaniu powoli zbliżają się do końca. Po dwóch dniach rywalizacji zawodnicy AZS UMCS Lublin mieli w dorobku pięć medali. W piątek i sobotę dołożyli kolejne pięć! W klasyfikacji medalowej zajmują 3. miejsce! Ostatni dzień imprezy w niedzielę.

Nadal formą nie przestaje imponować Konrad Czerniak. Znowu okazał się najlepszy w stylu motylkowym. Tym razem na dystansie 50 metrów! Z wynikiem 23.57 sekundy wyprzedził Michała Chudego i Marcina Cieślaka. Rezultat jaki uzyskał Konrad, oprócz złota zapewnił mu coś jeszcze. To minimum na lipcowe Mistrzostwa Świata w Gwangju! Oprócz triumfu indywidualnego Czerniak pomógł w zdobyciu srebra w sztafecie mieszanej 4x100 metrów stylem dowolny. Tam w drużynie z: Danielą Georges, Wiktorią Czarnecką i Janem Hołubem lublinianie ulegli tylko ekipie z Katowic. Strata wyniosła nieco ponad półtorej sekundy.

Będąc przy sztafetach nie sposób pominąć konkurencji 4x200 metrów stylem dowolnym kobiet. Ta została zdominowana przez Lublin! Zwyciężył skład: Daniela Georges, Kamila Andrzejewska, Zuzanna Rabiniak, Paula Żukowska. Na drugim stopniu podium stanęły ich koleżanki z zespołu: Joanna Wojciechowska, Ewa Osiniak, Julia Adamczyk, Wiktoria Samuła! Jako trzecie zawody ukończyły reprezentantki UKS 190 Łódź.

Bardzo zaciętą walkę o medal stoczył Jan Hołub (100 metrów dowolnym). Ostatecznie zakończyła się ona 3. miejscem (49.75 sekundy). Podium wygrał o 0.03 sekundy! Zmagania padły łupem Kacpra Majchrzaka (48.88 sekundy). Za nim wyścig ukończył Przemysław Gabrysiak (49.41 sekundy).

W rywalizacji Młodzieżowców do 11 krążków, pływacy AZS UMCS Lublin dołożyli kolejne 7. W tym zestawieniu prowadzą!