Lublin 700 lat Lublina UMCS
Ennaoui i Kołeczek już w Glasgow. Startują HME!

Ennaoui i Kołeczek już w Glasgow. Startują HME!

Dzisiaj (1 marca) rozpoczynają się 35. Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy w Glasgow. W imprezie biało-czerwonych barw będzie bronić 32 zawodników. Wśród nich dwie lekkoatletki AZS UMCS Lublin. Zmagania potrwają do 3 marca.

 

Mowa oczywiście o Sofii Ennaoui i Karolinie Kołeczek. Grupa z Lublina byłaby większa, ale z powodu kontuzji sezon halowy musiała przedwcześnie zakończyć kulomiotka – Paulina Guba.

Ennaoui wystartuje na dystansie 1500 metrów, czyli jej koronnym. Co ciekawe, biegaczka wywalczyła także minimum na Glasgow w rywalizacji na 800 metrów. Początek sezonu halowego był dla od niedawna reprezentującej AZS UMCS Lublin zawodniczki bardzo udany. Ennaoui ma za sobą już kilka sprawdzianów, między innymi ten w Halowych Mistrzostwach Polski, w którym zwyciężyła bez najmniejszych kłopotów. Cieszą też wygrane mityngi: w Madrycie czy Ostrawie. Szczególnie udany był start w Czechach, podczas którego Polka wykręciła drugi na listach światowych czas tego sezonu (4:05.22 sekundy). Szybsza od niej w tym roku była tylko Etiopka – Genzebe Dibaba (3:59.08 sekundy). Ale na HME jej przecież nie będzie. To sprawia, że Ennaoui pojechała do Glasgow jako liderka list europejskich. Różnice między nią, a kolejnymi zawodniczkami w tym rankingu są jednak bardzo niewielkie.

W Szkocji o dobry wynik powalczy też płotkarka – Karolina Kołeczek, która wystartuje na dystansie 60 metrów. Obecny sezon jest dla niej udany. Świadczy o tym srebro HMP w Toruniu oraz poprawiony rekord życiowy, który obecnie wynosi 8:03 sekundy. Walki ze strony Karoliny z pewnością nie zabraknie.

 

fot. Tomasz Kasjaniuk Fotografia Sportowa

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas