Gwiazda Ruda Śląska za mocna

W meczu drugiej kolejki rozgrywek I Ligi Futsalu Mężczyzn, zawodnicy KU AZS UMCS przegrali na hali w Piaskach z zespołem z Rudy Śląskiej 0-3. To druga porażka naszych futsalistów w rozpoczynającym się sezonie 2017/2018.

Historia dotychczasowych spotkań nie przemawiała na korzyść graczy z Lublina. Dodatkowo Gwiazda przystępowała do tego pojedynku w dobrych nastrojach po pierwszym meczu ligowym, w którym pokonała Heiro Rzeszów 4-2. Podopieczni Artura Gadzickiego natomiast przegrali wyjazdowe spotkanie z Odrą w Opolu 5-1. Ponadto w składzie akademików z Lublina nastąpiło kilka ważnych zmian w porównaniu do ubiegłego roku. Doświadczonych zawodników zastąpiła zdolna i ambitna młodzież, która dopiero zbiera szlify na ligowych parkietach.

Mecz w Piaskach (wyjątkowo) rozpoczął się dosyć wyrównanie. Pierwsza bramka dla zespołu gości padła po dobrze rozegranym rzucie rożnym, a jej autorem został Michał Hyży. AZS UMCS Lublin ambitnie walczył o zdobycie wyrównującego trafienia, ale w bramce gości nie zawodził Dawid Barteczka. Do przerwy było 0-1. Po niej nasza ekipa przycisnęła rywala, jednak po szybkim wznowieniu gry przez bramkarza Gwiazdy w jednej z akcji, to zawodnicy z Rudy Śląskiej strzelili gola na 0-2, a konkretnie Ariel Piasecki. Swoją szansę na zmniejszenie strat lublinianie mieli w 37 minucie, jednak krótki rzut karny obronił goalkeeper przyjezdnych. W ostatnich fragmentach meczu trener AZS-u zaryzykował i w miejsce bramkarza wprowadził zawodnika z pola. Ofensywa trwała, jednak była nieskuteczna. W pewnym momencie zawodnicy Gwiazdy przejęli piłkę i skierowali ją do pustej bramki, ustalając wynik meczu na 0-3. Na listę strzelców wpisał się Rafał Górny.

Kolejne spotkanie nasi futsaliści rozegrają na wyjeździe, 8 października o godzinie 17:00. Ich rywalem będzie KS Gredar Futsal Team Brzeg.