Lublin 700 lat Lublina UMCS
Historyczny wynik drużyny trenera Tomasza Bieleckiego w AMP-ach!

Historyczny wynik drużyny trenera Tomasza Bieleckiego w AMP-ach!

Futsaliści Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej zajęli drugie miejsce w finałach Akademickich Mistrzostwach Polski! Wśród typów uczelni (uniwersytety) byli natomiast najlepsi! Tak dobrze nie było jeszcze nigdy. MVP turnieju został Maciej Welman.

 

Zawody odbyły się w dniach 22-24 lutego w Opolu. Udział wzięło 16 zespołów, które prawo startu wywalczyły na drodze wcześniej rozegranych eliminacji.

Zielono-biali prowadzeni przez trenera Tomasza Bieleckiego pojechali do Opola w dobrych nastrojach. Za nimi były udane kwalifikacje. W turnieju Strefy C (24-27 stycznia) okazali się najlepsi. Teraz czekała ich walka o medale.

Akademicy podczas finałów trafili do grupy z Politechniką Opolską, Politechniką Śląską z Gliwic oraz Uczelnią Łazarskiego z Warszawy. W pierwszym meczu lublinianie zmierzyli się z gospodarzami turnieju. Do przerwy UMCS prowadził 3-1. Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić futsaliści z Opola. Druga odsłona przyniosła sporo emocji. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4-4. W kolejnym spotkaniu Lublin również musiał zadowolić się podziałem punktów. Tym razem ich przeciwnikiem była Politechnika Śląska. Mecz zakończył się wynikiem 0-0. Kluczowy w kontekście awansu dalej był mecz z Łazarskim, który po dwóch wcześniejszych porażkach grał tylko o honor. UMCS wszystko miał w swoich głowach i nogach. Podopieczni trenera Bieleckiego nie dali najmniejszych szans rywalom, wygrywając 4-0. To zapewniło drugie miejsce w grupie, a co za tym idzie miejsce w ćwierćfinale. Z pierwszej lokaty awans uzyskała drużyna z Gliwic. 

W 1/4 rywalem zawodników z Lubelszczyzny byli futsaliści Uniwersytetu Śląskiego. Po pierwszej części gry akademicy wygrywali 2-1. W drugiej połowie nie dali sobie odebrać zaliczki. Wygrali 4-2, zapewniając sobie tym samym grę w strefie medalowej!

Półfinał przeciwko KJ TSW Toruń był chyba najbardziej emocjonującym spotkaniem dla zielono-białych w tym turnieju. Do przerwy to rywale prowadzili 1-0. Zawodnicy z Lublina pokazali jednak charakter i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2. Do wyrównania dwie minuty przed końcem doprowadził Maciej Welman. Czekał nas konkurs rzutów karnych. W tej próbie nerwów lepsi okazali się reprezentanci UMCS-u, którzy zwyciężyli w nim 3-2.

W finale przeciwko WSG Bydgoszcz do wygranej zabrakło naprawdę niewiele. Po pierwszej części Lublin prowadził 2-1. Koniec końców to rywale triumfowali 4-3. Nie zmienia to faktu, że futsaliści UMCS-u srebrnym medalem wywalczonym w Opolu przeszli do historii. Komunikat końcowy zawodów TUTAJ.

Zawsze marzyłem, żeby doprowadzić zespół do finału Akademickich Mistrzostw Polski! A marzenia są po to, żeby je spełniać. Już wiele lat jestem trenerem, ale ubiegły weekend był jednym z najbardziej wzruszających momentów w mojej karierze. Pracowaliśmy na taki sukces od października. Już Igrzyska Studentów Pierwszego Roku pozwoliły nam wyselekcjonować pierwszych zawodników do drużyny. W kolejnych miesiącach graliśmy sparingi, wzięliśmy udział w rozgrywkach ligowych w Lublinie. Zatem zespół miał okazję się zgrać. Tak naprawdę to drużyna przyjaciół. To było bardzo ważne podczas zmagań w Opolu. Uważam, że pierwszy mecz był kluczowy. Prowadziliśmy z gospodarzami już 3-1, ale w futsalu wszystko się zmienia. Padł remis 4-4. Uważam, że on był dobrym wynikiem na początek. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z bardzo silną ekipą Politechniki Śląskiej. Tu było bezbramkowo, a to bardzo rzadki wynik w futsalu. To był trudny pojedynek. Ostatecznie udało nam się dojść do finału. Osiągnęliśmy kapitalny wynik. Niewiele zabrakło do złotego medalu, bo przez długą część meczu z Bydgoszczą kontrolowaliśmy spotkanie. Poziom turnieju stał na wysokim poziomie. W składach drużyn byli zawodnicy z Ekstraklasy, 1. Ligi, młodzieżowej reprezentacji. Daliśmy jednak radę. Przeszliśmy do historii! – skomentował sukces trener Tomasz Bielecki.

A oto twórcy tego historycznego wyniku:

 

Trener: Tomasz Bielecki

Sztab: Paweł Porzucek, Piotr Jasiulewicz, Marcin Kozieł

Skład drużyny: Michał Adamczyk, Piotr Dajos, Paweł Furtak, Hubert Kotowicz, Michał Kowalczyk, Krzysztof Kurkiewicz, Jakub Lewandowski, Wojciech Majewski, Marcin Michota, Norbert Myszka, Patryk Nieradko, Marcin Ostrowski, Michał Paluch, Maciej Skrzypek, Piotr Waszczyński, Michał Wawryszczuk, Maciej Welman, Krzysztof Ziętek


fot. Walusza Fotografia

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas