Hit nie dla nich. Warszawskie Dziki górą

Spotkanie na szczycie 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn między U!NB AZS UMCS Start II Lublin i Dzikami Warszawa, zakończyło się zwycięstwem tych drugich. Goście wygrali w hali MOSiR 74-67.

W sobotę spotkały się drużyny, które w tym sezonie przegrywały tylko raz. I widać to było od początku starcia przy Alejach Zygmuntowskich. Obie ekipy grały ofensywnie, co niewątpliwie mogło podobać się kibicom. Wśród miejscowych przede wszystkim punktowali: Adam Myśliwiec, Karol Obarek oraz Krzysztof Wąsowicz. Natomiast u przeciwników Michał Wojtyński i Kamil Czosnowski. Po dziesięciu minutach gry mieliśmy wynik 29-25. Druga odsłona rozpoczęła się od “trójki” Marcina Marchoffa (29-28). Z czasem przyjezdni zaczynali odskakiwać. Dziki wygrywały już 44-33. Swoje “pięć minut” miał Damian Tokarski. Akademicy natomiast zaczynali z kolei popełniać coraz więcej błędów w wydawać by się mogło prostych sytuacjach rzutowych. Przed zmianą stron U!NB zdołał nieco zniwelować dystans. Dziki co prawda dalej prowadziły, ale już tylko 42-46.

Po przerwie akademicy z Lublina zdołali wykorzystać nieco nieskuteczności, która pojawiła się w szeregach rywali. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego wyszli na prowadzenie po trafieniu Myśliwca (51-50). W końcówce trzeciej kwarty lepsi jednak znowu byli przyjezdni. Wszystko zmierzało do tego, że przed ostatnią odsłoną będziemy mieli remis 63-63, ale w ostatniej sekundzie “za trzy” rzucił Wojtyński (63-66). Warszawa miała delikatny komfort psychiczny. Czwarta kwarta to gra błędów. Dzikom udało się zwiększyć prowadzenie w początkowej jej fazie (67-74). Taki rezultat widniał na tablicy na pięć i pół minuty przed ostatnią syreną. I taki się utrzymał do jej wybrzmienia. Na parkiecie było dużo chaosu i niedokładności. Dziki wygrały w Lublinie, dzięki czemu umocniły się na pozycji wicelidera. Akademicy są na 3. miejscu.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ Dziki Warszawa 67-74 (29-25, 13-21, 21-20, 4-8)

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (2), Maciej Dobrowolski (DNP), Mirosław Uniłowski (2), Adam Myśliwiec (23), Krzysztof Wąsowicz (17), Karol Obarek (21), Szymon Jaworski, Wojciech Matysek, Kamil Waniewski (2), Tymoteusz Pszczoła (DNP).

Dziki Warszawa: Tsimafei Bystrou (DNP), Rafał Holnicki-Szulc, Michał Wojtyński (18), Marcin Marchoff (6), Bartłomiej Bojko, Krzysztof Szemieta (DNP), Damian Tokarski (14), Kamil Czosnowski (16), Patryk Gospodarek (5), Karol Dębski (8), Krystian Koźluk (4), Wojciech Hałas (3).