Lublin 700 lat Lublina UMCS
Iza Trzaskalska z brązowym medalem MP!

Iza Trzaskalska z brązowym medalem MP!

W zakończonych już lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, zawodniczka naszego klubu Izabela Trzaskalska zdobyła brązowy w medal w biegu na 5000 metrów. Zaraz za nią na mecie zameldowała się inna reprezentantka AZS UMCS Lublin, Angelika Mach.

 

Trzecie miejsce jest niewątpliwie bardzo dużym osiągnięciem Izy. Oprócz medalu cieszy również wynik jaki pozwolił na jego zdobycie. Nowy, poprawiony rekord życiowy (bieżnia) od zakończenia biegu wynosi 16:03.89. Na czwartej pozycji zawody ukończyła Angelika Mach, która również pobiegła najszybciej w karierze. Jej nowa “życiówka” to 16:16.74. Na dziewiątej pozycji  z rezultatem 17:06.85 zmagania ukończyła Paulina Pawłowska, także reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin.

- To jest mój rekord życiowy, ale na bieżni. Na ulicy wynosi on 15:48. Wolę biegać właśnie tam. Z mojego punktu widzenia te biegi są łatwiejsze. Ten medal jest pierwszym medalem seniorskim. W karierze juniorskiej miałam już podobne osiągnięcia. Oczywiście wierzyłam, że mogę go zdobyć i chciałam go zdobyć. W biegu ulicznym chciałabym wygrać, tu cieszę się z brązu. Dziewczyny były lepsze, szacunek dla nich. Nie przygotowywałam się szczególnie do tego startu, bo celem numer jeden jest zbliżający się maraton i wszystko robię właśnie pod ten występ - komentuje zdobywczyni brązu w biegu na 5000 metrów, Izabela Trzaskalska.

 

Dodał: K.W.

Wspierają Nas