Lublin 700 lat Lublina UMCS
Izabela Trzaskalska mistrzynią kraju!

Izabela Trzaskalska mistrzynią kraju!

Zawodniczka KU AZS UMCS Lublin, Izabela Trzaskalska zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Biegu Ulicznym na dystansie 10 kilometrów.

 

Zawody zostały rozegrane w Łodzi 26 sierpnia. Zawodniczka KU AZS UMCS pojechała na nie z nadziejami na medalowy wynik. W roku ubiegłym zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. Już od początku wyścigu widać było, że jest realna szansa na poprawienie tamtego sukcesu. Izabela Trzaskalska od startu prezentowała się bardzo dobrze, stopniowo wypracowując sobie przewagę nad przeciwniczkami. Na półmetku rywalizacji wynosiła ona już 27 sekund. Ostatecznie na metę przybiegła 14 sekund przed drugą na mecie Ewą Jagielską, uzyskując czas 34:31.

- Wyścig nie był łatwy. Trasa była naprawdę wymagająca, ale wiedziałam po co tam jadę - chciałam zdobyć złoty medal. Byłam po maratonie i jakoś szczególnie nie przygotowywałam się do tego startu, dlatego była pewna niewiadomo. Chciałam zobaczyć w jakiej jestem dyspozycji. Wystartowałam mocno, jednak były ciężkie momenty na trasie. W pewnym momencie brałam pod uwagę to, że Ewa może mnie dogonić i wcale bym się nie zdziwiła, bo to bardzo dobra zawodniczka. Nie było też na stracie niektórych dziewczyn, dlatego konkurencja była nieco mniejsza. To co chciałam osiągnąć w tym sezonie, to osiągnęłam. Teraz czeka mnie chwila odpoczynku od treningu - mówi triumfatorka MP, Izabela Trzaskalska

Podium zawodów:

 1. Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) 34:31   

 2. Ewa Jagielska (LKS Omega Kleszczów) 34:45

 3. Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) 34:54

 

fot. Tomasz Kasjaniuk Fotografia Sportowa

Autor: K.W.

Wspierają Nas