Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wiemy kto zagra pod koszem!

Wiemy kto zagra pod koszem!

Nową centerką akademiczek z Lublina została Briana Day! 24-letnia zawodniczka pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Ostatnie sezony spędziła jednak w Europie.

 

Day ma za sobą występy w USA, Belgii i Francji. Na Stary Kontynent przeniosła się w 2017 roku. Trafiła do belgijskiego Belfius Namu. Z nim mierzyła się w rozgrywkach ligowych oraz EuroCup. W tych pierwszych zagrała w 24 spotkaniach, średnio notując 12.7 punktu na mecz. Natomiast w zmaganiach Pucharu Europy w 8 występach zdobywała średnio 10.1 punktu.

W kolejnym sezonie trafiła do Francji, gdzie broniła barw Nantes. Ten czas Briana również może zaliczyć do udanych. Na parkietach ligowych jej statystyki to 11.2 oczka na spotkanie. Jeszcze lepiej spisywała się w EuroCupie, gdzie średnia wynosiła aż 15 pkt!

Co ciekawe, nowa podkoszowa Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin podczas kariery uniwersyteckiej grała w zespole Syracuse. Czyli tam, gdzie Alexis Peterson, która niedawno została rozgrywającą akademiczek! Obie zawodniczki znają się, występowały razem w jednej drużynie! To może okazać się dużym atutem Pszczółek!

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas