Jest przełamanie szczypiornistek

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin pokonały na własnym parkiecie TS MKS SAN Jarosław 30-22. Było to pierwsze zwycięstwo po serii trzech przegranych. Zespół Patryka Maliszewskiego zakończy rok na piątym lub szóstym miejscu w tabeli Grupy B.

Gospodynie zaczęły bardzo dobrze. Po bramkach Patrycji Szyszkowskiej i Katarzyny Suszek prowadziły 3-0. Z czasem przewaga lublinianek rosła. W 18. minucie spotkania miejscowe wygrywały 10-5. Wydawało się pierwsza połowa gładko padnie ich łupem. Jednak za odrabianie strat wzięły się przyjezdne. Po trzech golach z rzędu Wiktorii Kostuch mieliśmy remis 12-12. Ostatnie słowo należało do MKS-u. Bramkę zdobyła Jagoda Lasek i do szatni to lublinianki schodzi na minimalnym prowadzeniu (13-12).

Druga odsłona początkowo była wyrównana. Po sześciu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 15-15. Dzięki golom Suszek i Szyszkowskiej zielono-białe odskoczyły do stanu 18-15. Odrobić straty jarosławiankom udało się w 47. minucie (21-21). Jednak co przeciwniczki podgoniły wynik, to szybko uciekały im gospodynie. Lublinianki zdobyły trzy gole (24-21), które okazały się kluczowe dla losów meczu. TS nie dał rady już się podnieść. Uskrzydliło to natomiast AZS, który poszedł za ciosem. Końcówka meczu to dominacja akademiczek, które ostatecznie wygrały 30-22.

MKS AZS UMCS Lublin – TS MKS SAN Jarosław 30-22 (13-22)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka, Agnieszka Blaszka (4), Agnieszka Ziętek (3), Dorota Adamczyk, Magdalena Markowicz (1), Katarzyna Gruszecka, Magdalena Kosiorek, Katarzyna Suszek (8), Patrycja Szyszkowska (6), Anna Rossa (2), Angelika Wojdyło, Karolina Dąbała, Jagoda Lasek (6), Aleksandra Szempruch.

TS MKS SAN Jarosław: Sabina Kubisztal, Izabela Brzozowska (1), Patrycja Borowska (2), Katarzyna Bartuzel, Andżelika Zięba, Jolanta Płocica, Regina Hołowaty (1), Katarzyna Gałat (1), Sandra Pasławska, Ewelina Chrapek (2), Wiktoria Kostuch (8), Magdalena Rychlicka, Aleksandra Ochońska (7), Żaneta Zięba, Natalia Majerczyk-Paśnik, Justyna Dziura.