X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Julia Skawińska powołana do kadry U-14

Julia Skawińska powołana do kadry U-14

Młoda koszykarka AZS UMCS Lublin, Julia Skawińska znalazła się w szerokim składzie reprezentacji Polski U-14 na zgrupowanie szkoleniowe! Dla zawodniczki to pierwsze tego typu wyróżnienie.

 

Zgrupowanie konsultacyjne, na którym obserwowanych będzie ponad 50 zawodniczek, odbędzie się w dniach 29 lipca – 8 sierpnia 2018 roku. Trener kadry U-14 – Mariusz Świerk razem ze sztabem szkoleniowym podejmie po nim decyzje, kto z powołanych otrzyma szansę gry podczas turnieju w hiszpańskiej Walencji (15 – 19 sierpnia).

Julia Skawińska zaczęła trenować z sekcją młodzieżową zaledwie dwa lata temu, o czym przypomina jej trener – Sławomir Depta:

- To z pewnością wielki sukces dla zawodniczki i wielkie wyróżnienie dla Klubu. Julka trenuje z nami od około dwóch lat. Szczerze, to nie spodziewałem się, że już teraz spotka ją taki zaszczyt. Lista powołanych jest naprawdę silna. Gdy już się znajdzie w kadrze, zostaje się już w notesie trenerów i potem łatwiej tam się znaleźć ponownie. Jednak to też taka zachęta do ciężkiej pracy, bo jeśli jej nie będzie, to można wypaść z tej reprezentacji. Julka podchodzi do tego na spokojnie. Dla innych jest to natomiast motywacja do treningu.

Zawodniczce i jej trenerowi gratulujemy sukcesu, życząc jednocześnie kolejnych.

 

fot. Mchał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas