X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Forma była stabilna – podsumowuje sezon Karolina Kołeczek

Forma była stabilna – podsumowuje sezon Karolina Kołeczek

Świetny rok ma za sobą Karolina Kołeczek. Płotkarka (100m) dołączyła do AZS UMCS Lublin jesienią 2017. Latem tego roku podczas Mistrzostw Europy w Berlinie zajęła szóste miejsce. To dla Karoliny najlepszy wynik w historii jej występów na ME.  Poniżej krótka rozmowa z zawodniczką na temat minionego sezonu:Jaki to był rok?

Za mną najlepszy sezon w karierze. Szóste miejsce Mistrzostw Europy jest dobrym wynikiem. Miałam też sporo startów poniżej 13 sekund. Forma zatem była stabilna, z czego się cieszę.

 

Najmilsze wspomnienie z tego roku to Berlin?

Zdecydowanie! Szczególnie czas oczekiwania na to, czy wejdę do finału czy nie. Cztery dziewczyny pobiegły praktycznie tak samo. Decydowały tysięczne części sekundy. Do końca była napięta atmosfera. Ten wybuch emocji po ogłoszeniu wyników na pewno pozostanie w mojej pamięci. To było niesamowite.

 

Zaszło u Ciebie trochę zmian. Mieszkałaś w Wielkiej Brytanii. Wróciłaś do Polski już na stałe?

Tak. Oprócz tego zmienił się nieco mój sztab szkoleniowy. Wcześniej tworzyliśmy team z trenerami Piotrem Maruszewskim i Jerzym Maciukiewiczem. Tem drugi wycofał się jednak z pracy trenerskiej. Pomagał nam będzie teraz trener Sławomir Filipowski, który jest trenerem doświadczonej płotkarki – Pameli Dutkiewicz.

 

Jakie masz plany na najbliższy rok?

Chcę poprawiać swoje wyniki. Na tym poziomie walka toczy się o setne części sekundy. Czekają mnie Halowe Mistrzostwa Europy w Glasgow. Priorytetem są jednak Mistrzostwa Świata w Doha. Na nich przede wszystkim się koncentruję.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas