Lublin 700 lat Lublina UMCS
Trzy dni zmagań w biegu na orientację

Trzy dni zmagań w biegu na orientację

Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację już niebawem. Zawody odbędą się w dniach 18-20 maja w miejscowości Otrocz oraz w Lublinie. Organizatorem imprezy jest Lubelski Związek Orientacji Sportowej oraz KU AZS UMCS Lublin!

 

W zawodach weźmie udział około 400-stu zawodników z całej Polski. Oprócz tych posiadających licencję Polskiego Związku Orientacji Sportowej, wystartować będą mogli też ci na co dzień niezrzeszeni w żadnych sekcjach - biegacze amatorzy. Przygotowane zostały dla nich oddzielne kategorie: “OPEN 1” oraz “OPEN 2”. Różnią się one między sobą długością tras. Pierwsza jest krótsza, druga dłuższa. Wystartować w osobnej kategorii będą mogły też dzieci poniżej 10-tego roku życia, ale tylko w towarzystwie rodzica, który będzie czuwał nad ich bezpieczeństwem na trasie.

W ciągu trzech dni zmagań Klubowych Mistrzostw Polski przewidziane zostało rozegranie trzech konkurencji: biegu sztafetowego, biegu klasycznego i biegu sprinterskiego. Oto program zawodów:

 

          18.05.2018 r. godz. 14.30 – bieg sztafetowy – Otrocz

          19.05.2018 r. godz. 11.00 – bieg klasyczny – Otrocz

          20.05.2018 r.  godz. 10.30 – bieg sprinterski - w wąwozie im. Jana Pawła II /Czuby/ – Lublin

 

- Organizacja takiej imprezy jest bardzo wymagającym logistycznie zadaniem. Trzeba zadbać o mapy dla każdego zawodnika, a dla każdej kategorii potrzebne są inne. Staramy się też pomóc w sprawach związanych z transportem czy noclegiem - mówi zaangażowany w organizację trener Jerzy Hiller.

Na starcie zabraknie jednak reprezentów AZS UMCS Lublin, a to wynika z uregulowań nakładanych na organizatora:

- Organizator nie może wystawiać swojej ekipy, bo istnieje prawdopodobieństwo, że zawodnicy znają okolice. Każdy uczestnik natomiast po raz pierwszy zapoznaje się z trasą, gdy dostaje mapę na starcie. Jednak taka impreza jest szansą dla naszej sekcji. Dzięki niej można pozyskać dodatkowe fundusze, które ułatwią dalsze funkcjonowanie, wyjazdy czy szkolenia. Dyscyplina istnieje od ponad 60 lat, ale nie pisze się o niej. Jest mało chętnych, by zacząć ją uprawiać. Jeśli jest w szkole nauczyciel, który się nią zajmuje, wtedy łatwiej kogoś namówić, ale i tak część osób rezygnuje. Najbliższe zawody będą więc też dobrą reklamą biegów na orientację - dodaje trener.

Szczegółowe informacje w biuletynie na stronie: bnolublin.pl/kmp2018

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas