Lublin 700 lat Lublina UMCS
Duże wzmocnienie w AZS-ie

Duże wzmocnienie w AZS-ie

Karolina Kołeczek, polska płotkarka - dwukrotna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz zdobywczyni czterech medali na Mistrzostwach Polski Seniorów (dwa złote) została zawodniczką KU AZS UMCS Lublin!

 

Karolina, która do tej pory była zawodniczką Trójki Sandomierz, od 5 października będzie reprezentowała barwy naszego klubu. Nie tak dawno, bo 3 września startowała gościnnie w ekipie z Lublina podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski - Finał Tamex Ekstraklasy w Jeleniej Górze. Tam okazała się najlepsza w swoim starcie, wygrywając bieg na 100 metrów przez płotki. Dzięki temu dopisała do dorobku KU AZS UMCS Lublin ważne punkty, które pomogły w wywalczeniu drugiego miejsca klubowi na tej imprezie.

Lekkoatletka wystąpiła w tym roku na seniorskich Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Amsterdamie. Na nich 24-latka dotarła do półfinału. Wzięła także udział w mityngu DecaNation 2017 w Angers we Francji, gdzie ukończyła rywalizację na drugiej pozycji.

- Wielkie podziękowania dla Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka, bo wybudowanie nowego stadionu lekkoatletycznego w Lublinie z pewnością sprawia, że zawodnicy jeszcze chętniej chcą startować w barwach AZS-u. Karolina Kołeczek to młoda perspektywiczna lekkoatletka, która ma już na swoim koncie znaczące sukcesy, Mamy nadzieję, że będzie jej u nas dobrze i zdobędzie dla klubu wiele medali - mówi prezes Zarządu KU AZS UMCS Lublin, Dariusz Gaweł.

 

Autor: K.W.

 

Wspierają Nas