X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Kolejne derby przed piłkarkami ręcznymi

Kolejne derby przed piłkarkami ręcznymi

Szczypiornistki prowadzone przez trenera Patryka Maliszewskiego i Barbarę Radlińską w sobotę rozegrają swoje ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Ich rywalem będzie AZS Uniwersytet Warszawski.

 

Dla Lublina będą to drugie akademickie derby z kolei. Tydzień temu zawodniczki z Koziego Grodu nie sprostały warszawskiemu AWF-owi, ulegając 27-29. Teraz mają szansę na rewanż w starciu z inną uczelnianą ekipą ze stolicy.

Patrząc na sytuację w tabeli 1. Ligi Piłki Ręcznej (Grupa A) nie trudno pokusić się o wskazanie faworyta najbliższego pojedynku. Bez wątpienia jest nim drużyna lubelska. Co prawda szczypiornistki duetu Maliszewski/Radlińska z trzema wygranymi w tej rundzie zajmują dopiero 9. miejsce, ale to i tak o wiele lepszy wynik niż ten Uniwersytetu Warszawskiego. Najbliższe rywalki Lublina to zdecydowanie najsłabsza siła rozgrywek. W jedenastu spotkaniach nie zdobyła choćby punktu i jest na ostatniej ‒13. pozycji w lidze. 

Bilans bramkowy UW to -186. Defensywa zespołu prowadzonego przez Katarzynę Zginicką-Skierską i Marcina Ziemkiewicza traci średnio 38 goli na mecz. Zdobywa ich natomiast tylko 21. MKS AZS UMCS musi jednak szczególnie uważać na Katarzynę Jabłońską-Strzępkę, która rzuciła niemal 1/3 wszystkich bramek zdobytych przez cały zespół. Ten fakt połączony z chęcią odbicia się od dna tabeli może być jedynym zagrożeniem dla zdecydowanych faworytek, jakim będą szczypiornistki z Lublina.

Początek spotkania w sobotę (14 grudnia) o godzinie 15:30 w hali Globus. Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas