Lublin 700 lat Lublina UMCS
Kolejne karty odsłonięte. Drugie wzmocnienie akademiczek!

Kolejne karty odsłonięte. Drugie wzmocnienie akademiczek!

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie zwalnia transferowej ofensywy. Do kadry zespołu na sezon 2020/2021 dołącza młodzieżowa reprezentantka Polski ‒ Klaudia Niedźwiedzka.

 

21-letnia zawodniczka może występować na pozycjach niskiej (3) oraz silnej skrzydłowej (4). W przeszłości grała między innymi w Artego Bydgoszcz czy Wiśle Kraków. Ubiegły sezon rozpoczęła w koszulce DGT Politechniki Gdańskiej, a zakończyła w pomarańczowym trykocie mistrza kraju ‒ drużyny CCC Polkowice, do której przeniosła się w lutym. Uwzględniając występy w obu zespołach ‒ w ramach rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet  średnio zdobywała 4.6 punktu na spotkanie, zbierała 2.08 piłki oraz asystowała 0.6 raza w ciągu meczu.

- Klaudia łączy grę na pozycjach “3” i “4”. Na pewno będziemy chcieli to wykorzystać. Choć nie ukrywam, że docelowo planujemy, aby występowała jako “3”. Cieszymy się oczywiście z pozyskania Klaudii. Miałem już wcześniej okazję z nią współpracować przez półtora roku w Wiśle Kraków. Dużo ostatnio rozmawialiśmy o tym, jak ma wyglądać nasza kolejna współpraca. Doszliśmy do wniosku, że jej przeprowadzka do Lublina może być korzystna dla obu stron. Chcemy dawać jej szanse, aby łapała swoje minuty na parkiecie. ‒ komentuje trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

 

Autor: Kamil Wojdat

 

Wspierają Nas