Kończą rok awansem do 1/8 finału Pucharu Polski!

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin sprawiły sobie i swoim kibicom nie lada prezent pod choinkę. Drużyna Patryka Maliszewskiego w meczu Pucharu Polski pokonała silny SPR Jarosław 30-22 i zameldowała się w kolejnej rundzie.

Wiadomym było, że zadanie nie będzie łatwe. Do Lublina przyjechał w końcu lider rozgrywek 2. Ligi Kobiet (Grupa B). Akademiczki jednak już raz w tym sezonie znalazły sposób na jarosławianki. Tym razem też im się to udało. MKS wygrał 30-22.

Zielono-białe od początku spotkania ambitnie walczyły, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Po trzynastu minutach, lublinianki jednak przegrywały 6-8. Różnica dwóch trafień na korzyść gości utrzymywała się do 9-11. Sprawy w swoje ręce wzięły miejscowe. Rozszalała się Patrycja Szyszkowska. Dobrą skuteczność z początku meczu utrzymywała Magdalena Markowicz. MKS szybko wyrównał, a następnie odskoczył rywalkom. Na przerwę to AZS schodził na czterobramkowym prowadzeniu (16-12).

W drugiej odsłonie przewaga tylko rosła. Po kwadransie gry było 23-17. Zwycięstwo zespołu trenera Patryka Maliszewskiego i Barbary Radlińskiej stawało się coraz bliższe. Konsekwentnie grające akademiczki pewnie dowiozły zaliczkę do końca meczu. MKS wygrał w hali Globus 30-22. Teraz pozostaje tylko czekać na rywala w kolejnej rundzie.

Najlepszym komentarzem zespołu do tego meczu niech będzie radość z szatni po zwycięstwie. Link TUTAJ.

MKS AZS UMCS Lublin – SPR JKS Jarosław 30-22 (16-12)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka, Agnieszka Blaszka, Aleksandra Madejczyk (1), Agnieszka Ziętek (1), Dorota Adamczyk, Magdalena Markowicz (9), Katarzyna Gruszecka, Magdalena Kosiorek, Katarzyna Suszek (7), Patrycja Szyszkowska (8), Anna Rossa (1), Angelika Wojdyło, Jagoda Lasek (3), Aleksandra Szempruch.