2017 kończą z przytupem!

W meczu piętnastej kolejki rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn, AZS UMCS Lublin pewnie pokonał we własnej hali lidera rozgrywek, Syntex Księżak Łowicz 79-49. Najskuteczniejsi w spotkaniu byli Mateusz Wiśniewski i Adam Myśliwiec, którzy zdobyli odpowiednio dwadzieścia i dziewiętnaście punktów.

Wynik pojedynku otworzył Mateusz Prażmo (2-0). Rzutem z dystansu odpowiedział Karol Dębski (2-3). Kolejny okres gry należał do podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego. Akademicy na nieco ponad cztery minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty prowadzili 11-6, po punktach Adama Myśliwca. “Trójką” popisał się Daniel Nieporęcki i zrobiło się 11-9. Chwilę później do remisu doprowadził Maciej Cukierda (11-11). Po drugiej stronie boiska trzy oczka zdobył Patryk Wydra, ponownie dając lublinianom prowadzenie (14-11). Akademicy zdominowali końcówkę i po trafieniach Wiśniewskiego na tablicy wyników widniał rezultat 20-11. W ostatniej sekundzie straty zdołał zmniejszyć Nieporęcki i po ostatniej syrenie w tej części koszykarze z Koziego Grodu wygrywali 20-13.

Kolejna odsłona zaczęła się “dwójką” Piotra Jagody (22-13). Goście trafili dopiero po prawie trzech minutach gry - autorem punktów Cukierda (23-15). Obie ekipy nie imponowały skutecznością, ale nadal przewaga wypracowana w pierwszej kwarcie utrzymywała się po stronie gospodarzy. Po rzucie za trzy oczka Myśliwca, zielono-biali mieli dziesięć oczek zapasu (28-18). Dzięki akcjom Prażmy i Wiśniewskiego akademicy odskoczyli jeszcze wyraźniej, dzięki czemu wygrywali 36-18. Obraz gry w końcówce nie uległ zmianie i koszykarze Przemysława Łuszczewskiego prowadzili 38-23.

Jako pierwszy do kosza w trzeciej kwarcie trafił Michał Świderski (38-25). Do konta AZS-u trzy oczka dołożył Michał Marciniak (41-25). Podwyższył Wiśniewski (43-25). Po pięciu minutach batalii w trzeciej części na tablicy wyników był rezultat 46-34. Prowadzenie gospodarzy ani przez chwilę nie było zagrożone. Na minutę przed końcem trzy punkty zdobył Piotr Jagoda (57-36), a wynik przed decydującą odsłoną ustalił Bartosz Włuczyński (57-39).

Ostatnia kwarta nie odbiegała scenariuszem od tego, który mogliśmy oglądać wcześniej. Cały czas lublinianie mieli po swojej stronie bezpieczną przewagę. Po równo trzech minutach na 63-44 trafił Jagoda. Dwie minuty później było już 67-44. Trafiali Szymon Jaworski i Michał Marciniak. Kolejne oczko z linii rzutów osobistych zapisał na swoim koncie Adam Myśliwiec (68-44), a na 70-46 rzucił Bartosz Muda. Wynik meczu ustalił rzutem za trzy punkty Patryk Wydra (79-49) i akademicy mogli cieszyć się z udanego zakończenia roku 2017.

Aktualnie lublinianie zajmują czwarte miejsce w lidze z dorobkiem 24 oczek. W czołówce panuje jednak wyjątkowy ścisk. Trzy pierwsze ekipy mają po 25 punktów.

AZS UMCS Lublin - Syntex Księżak Łowicz 79-49 (20-13, 18-10, 19-16, 22-10)

AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz, Patryk Wydra (10), Szymon Strzałkowski (DNP), Adam Myśliwiec (19), Mateusz Prażmo (6), Jan Sobiech, Bartosz Muda (4), Szymon Jaworski (2), Mateusz Wiśniewski (20), Michał Marciniak (9), Piotr Jagoda (9).

Syntex Księżak Łowicz: Kacper Dudek (DNP), Mateusz Gładki, Bartosz Włuczyński, Andrzej Górniak (DNP), Maciej Cukierda (9), Michał Kucharski, Damian Tokarski (2), Piotr Łucka, Daniel Nieporęcki (6), Michał Świderski (11), Karol Dębski (10).