MKS AZS kończy sezon zwycięstwem

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin pokonały na wyjeździe MKS SAN Jarosław 35-25. Było to ostatnie starcie akademiczek w sezonie 2018/2019. Lublinianki zakończyły zmagania w rozgrywkach 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet (Grupa B) na 5. miejscu.

Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego były stroną dominującą od pierwszego gwizdka sędziego. Dwa gole Anny Rossy i jeden Magdaleny Markowicz sprawiły, że po czterech minutach prowadziły 3-0. Przełamanie jarosławiankom dała Wiktoria Kostuch (1-3). To trafienie nic nie zmieniło. Dalej mecz kontrolowały szczypiornistki z Lublina. Gdy na listę strzelców w 10. minucie znowu wpisała się dobrze dysponowana Rossa było już 2-8. Gospodynie nie były w stanie nic zrobić. Skutecznie były natomiast zawodniczki AZS-u. Skuteczna była Katarzyna Suszek. Przewaga przyjezdnych utrzymywała się (5-11). Szybko jednak zaczęła rosnąć (8-18). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10-22. Rezultat ustaliła Jagoda Lasek.

Po zmianie stron spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. W szeregach gospodyń swoje pięć minut miała Natalia Majerczyk-Paśnik. Dzięki jej dobrej postawie udało się miejscowym nieco zmniejszyć stratę (14-23). W 41. minucie różnica wynosiła siedem bramek (18-25). Prowadzenie lublinianek pozostawało jednak niezagrożone. Gole Gabrieli Tomczyk, Katarzyny Suszek i Magdaleny Markowicz znowu rozwiały wątpliwości (19-29). Do końca zostało trzynaście minut. Różnica na korzyść lublinianek utrzymała się. AZS wygrał 35-25.

MKS SAN Jarosław ‒ MKS AZS UMCS Lublin 25-35 (10-22)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Agnieszka Blaszka, Aleksandra Madejczyk (1), Agnieszka Zietek, Elżbieta Żywot, Dorota Adamczyk, Magdalena Markowicz (6), Katarzyna Suszek (7), Gabriela Tomczyk (6), Anna Rossa (6), Agata Nazar (1), Karolina Dąbała (1), Jagoda Lasek (7).