Lublin 700 lat Lublina UMCS
Damy z siebie wszystko – zapowiada Kacper Klich na konferencji

Damy z siebie wszystko – zapowiada Kacper Klich na konferencji

W piątek (14 grudnia) w Aqua Lublin odbyła się oficjalna konferencja prasowa dotycząca Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu, które już od wtorku w Lublinie!

 

Wśród przybyłych gości obecni byli Zastępca Prezydenta Miasta Lublin – Mariusz Banach, Prezes AZS UMCS Lublin – Dariusz Gaweł oraz nowi zawodnicy sekcji pływania AZS UMCS Lublin: Paula Żukowska, Kacper Klich, Jan Hołub i Marcin Stolarski.

Lublin czuje się bardzo dobrze w świecie pływackim, co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze poprzez ten niezwykły obiekt, w którym dzisiaj jesteśmy. To według różnych opinii jeden z lepszych basenów w Polsce. Po drugie mamy czołowy klub pływacki w naszym kraju. Chcemy zaprosić mieszkańców Lublina na te zbliżające się zawody. Wierzymy, że trybuny będą pełne! Dziękujemy też Polskiemu Związkowi Pływackiemu za to, że powierzył nam organizację tej imprezy! – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Mariusz Banach.

 

Następnie głos zabrał Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin, Dariusz Gaweł:

Nie ukrywam, że budowa sekcji pływackiej nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie samorządu terytorialnego. Dlatego bardzo dziękuję Panu Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi. Wpływ ma wiele czynników. Niewątpliwie ważna jest współpraca w ramach Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego i cała piramida szkoleniowa, na która składają się liczne kluby – nie tylko AZS UMCS lublin. Muszę wspomnieć o Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ta działa od kilku lat przy szkole Zespołu Szkół Elektronicznych. Chciałbym zadeklarować, że zrobimy wszystko, żeby Zimowe Mistrzostwa Polski zostały zorganizowane na najwyższym poziomie.

 

Na koniec w imieniu obecnych zawodników wypowiedział się Kacper Klich:

Trenerzy, obiekt Aqua Lublin, miasto – to wszystko sprawiło, że zdecydowaliśmy się być częścią AZS UMCS Lublin. Dzięki władzom klubu dołączyliśmy do zespołu. Teraz zostało nam kilka dni do najważniejszej imprezy sezonu zimowego w Polsce. Postaramy się pokazać na zawodach z jak najlepszej strony. Na pewno damy z siebie wszystko. Oczywiście serdecznie zapraszamy kibiców. Wasza obecność nam bardzo pomaga. Każdy lubi, gdy wygrywa klub z jego miasta. My jesteśmy silną ekipa, która popłynie na 100% swoich możliwości. Myślę, że to przyniesie efekty. Myślimy pozytywnie.


Początek ZMP już 18 grudnia. Czekają nas wielkie emocje. Zapraszamy!

 

fot. Łukasz Piękoś

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas