Koniec marzeń... 1. liga nie dla nich. U!NB przegrywa w Łodzi

Koszykarzy U!NB AZS UMCS Lublin odpadali w pierwszej rundzie fazy play-off. We wtorek ulegli w Łodzi tamtejszemu ŁKS-owi 78-85. W rywalizacji do trzech wygranych przegrali 1-2.

Spotkanie, jak wskazuje rezultat, było bardzo wyrównane. Szczególnie z początku. Wynik dwoma celnymi osobistymi otworzył kapitan zielono-białych, Mateusz Wiśniewski (0-2). Potem jednak w poczynania zespołu z Lublina wkradło się nieco nieskuteczności. To momentalnie wykorzystali gospodarze. Po upływie lekko ponad dwóch minut to oni prowadzili 8-3. W szeregach U!NB imponował Wiśniewski, który ciągnął grę swojej ekipy. Po “trójce” w jego wykonaniu Lublin wygrywał 17-14. Minimalne prowadzenie podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego dowieźli do końca pierwszej odsłony (21-23). Druga zaczęła się od trafień Mateusza Wiśniewskiego i Szymona Daszke (21-29). Ale miejscowi potrzebowali zaledwie jednej minuty, aby doprowadzić do remisu (29-29). Chwilę później to ŁKS miał korzystny wynik (34-29). Ciągle jednak za wygraną nie dawał Wiśniewski. Dzięki jego postawie U!NB odrobił straty (34-35). Ostatecznie po pierwszej połowie był remis 43-43.

Powrót z szatni nie był udany dla zielono-białych. Zablokowali się w zdobywaniu punktów na kilka minut. W tym czasie rywale odskoczyli dzięki trafieniom Jacka Gwardeckiego i Kacpra Dominiaka (50-43). Złą serię przerwał Kamil Waniewski (50-45). Wśród gospodarzy wyróżniał się Patryk Wal. Akademikom udało się dogonić wynik. Do remisu doprowadził Patryk Wydra (54-54). Jan Sobiech do spółki z Szymonem Daszke dali przyjezdnym prowadzenie (54-59). Akademicy nie cieszyli się z niego długo. Po trzech kwartach to Łódź wygrywała 64-63. Czekały nas duże emocje. Wyrównany był jednak tylko początek ostatniej odsłony. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować miejscowi. Na półmetku, gdy “trójkę” zapisał na swoim koncie Dominiak, to oni prowadzili 77-70. Lublin ambitnie walczył. Zawodnicy U!NB próbowali odrobić stratę rzutami z dystansu. Na 30 sekundy przed ostatnią syreną po trzech oczkach Daszke mieliśmy wynik 78-82. Jak się okazało, były to ostatnie w sezonie punkty zespołu z Lublina. Swoje natomiast dołożyła Łódź, która wygrała 85-78. ŁKS awansował do kolejnej rundy play-off. Lublin marzenia o 1. Lidze musi odłożyć o co najmniej rok.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź ‒ U!NB AZS UMCS Lublin 85-78 (21-23, 22-20, 21-20, 21-15)

ŁKS AZS UŁ SG Łódź: Szymon Rosik (DNP), Bartłomiej Dróżdż (15), Kacper Kujawa (DNP), Bartłomiej Bartoszewicz (5), Maciej Kochaniak (5), Patryk Wal (17), Filip Tonkiel (5), Marcin Kuczmera, Jacek Gwardecki (6), Arkadiusz Świt (12), Kacper Dominiak (20), Hubert Lewandowski (DNP).

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (1), Patryk Wydra (20), Szymon Strzałkowski (DNP), Jan Sobiech (10), Szymon Jaworski, Mateusz Wiśniewski (24), Pablo Lopez, Jakub Stefaniuk, Kamil Waniewski (5), Szymon Daszke (18).