Trudna końcówka sezonu. Koszykarze przegrywają z KK Warszawa

Koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin przegrali na wyjeździe z KK Warszawa 82-86. Akademicy na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zajmują 5. miejsce w tabeli Grupy B.

Początek spotkania był zdecydowanie lepszy dla zawodników ze stolicy. Po trafieniach Michała Wojtyńskiego i Patryka Jankowskiego gospodarzy prowadzili 9-0. Trener Przemysław Łuszczewski był zmuszony poprosić o czas. Po nim pierwsze punkty dla AZS-u zdobył Patryk Wydra (9-2). Nadal na parkiecie szalał jednak duet Wojtyński-Jankowski. Bronią U!NB były rzuty z dystansu. To dzięki nim zielono-biali trzymali kontakt. Po pierwszej kwarcie Warszawa prowadziła 25-18. Kolejna odsłona była już wiele bardziej wyrównana. Przewaga siedmiu oczek utrzymywała się cały czas po stronie miejscowych. Lublinianie na cztery minuty przed ostatnią syreną drugiej kwarty po punktach Szymona Jaworskiego zdołali ją zmniejszyć (34-30). Świetnie spisywał się jednak Wojtyński. To głównie dzięki niemu do przerwy KK prowadził 43-37.

Po zmianie stron inicjatywę ponownie przejęli gospodarze, którzy konsekwentnie budowali przewagę. Na półmetku trzeciej części widowiska na tablicy wyników widniał rezultat 58-47. Pod jej koniec różnica sięgnęła prawie dwudziestu oczek (74-56). O ostatnich sekundach nieco zniwelowali ją Szymon Daszke i Szymon Jaworski (74-61). Ostatnie dziesięć minut wymagało od akademików pogoni za rywalem. Taka miała miejsce. I wcale nie dużo zabrakło, aby zakończyła się sukcesem. To zielono-biali byli stroną przeważającą. Na niecałe pięć minut przed końcem meczu nadal wygrywała Warszawa, ale tylko 76-72. Trzy minuty później po “trójce” Jakuba Stefaniuka było 82-79. Wynik zdawał się być kwestią otwartą. Na więcej AZS-u nie było już stać. W pozostałym czasie lepiej poradzili sobie miejscowi, którzy ostatecznie wygrali 86-82.

W kolejnym starciu ligowym AZS u siebie zmierzy się z wiceliderem tabeli Turem Basket Bielsk Podlaski. Ten mecz w niedzielę (10 marca) o godzinie 18:00. Dołącz to wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

KK Warszawa – U!NB AZS UMCS Lublin 86-82 (25-18, 18-19, 31-24, 12-21)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (11), Patryk Wydra (11), Szymon Strzałkowski (DNP), Jan Sobiech (3), Bartosz Muda (10), Szymon Jaworski (7), Mateusz Wiśniewski (11), Pablo Lopez, Jakub Stefaniuk (3), Kamil Waniewski (11), Szymon Daszke (15).