Lublin 700 lat Lublina UMCS
Krajowa Spółka Cukrowa w walce z koronawirusem

Krajowa Spółka Cukrowa w walce z koronawirusem

Jeden z głównych partnerów AZS UMCS Lublin ‒ Krajowa Spółka Cukrowa przekazuje milion złotych na walkę z pandemią koronawirusa. Środki w pierwszej kolejności trafią do dwóch szpitali wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

 

Mowa o Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu oraz Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Wspomniany milion złotych przeznaczony zostanie na zakup środków ochrony indywidualnej i sprzętu medycznego, które są kluczowe w walce z koronawirusem.

Dodatkowo Krajowa Spółka Cukrowa zadeklarowała przekazanie artykułów spożywczych o wartości 500 tysięcy złotych dla podmiotów zaangażowanych w zwalczanie epidemii. Wsparcie będzie obejmowało m.in. produkty marek „Młyny Stoisław” (mąki, kasze, płatki owsiane), „Polskie Przetwory” (przetwory owocowo-warzywne), "Pszczółka" (cukierki) i „Polski Cukier” (cukier). Produkty Grupy będą dostarczać ciężarówki „Polskich Przetworów”.

- Krajowa Spółka Cukrowa wspiera istotne dla kraju i społeczeństwa cele. Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań. Jako strategiczna spółka Skarbu Państwa czujemy szczególną odpowiedzialność i troskę o zdrowie wszystkich Polaków. Ufundowany przez nas sprzęt trafi w pierwszej kolejności do szpitali, które opiekują się zarażonymi koronawirusem. Lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom szpitali, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt, by mogli nieść skuteczną pomoc. Będziemy ich wspierać w ratowaniu pacjentów. – mówi prezes KSC, Krzysztof Kowa.

 

Autor: Kamil Wojdat

źródło: firma.polski-cukier.pl

Wspierają Nas