Lublin 700 lat Lublina UMCS
Krzysztof Hołub w drodze do Borås

Krzysztof Hołub w drodze do Borås

18 lipca rozpoczynają się 25. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U20. Udział w zawodach weźmie 46 reprezentantów Polski. Jednym z nich jest zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Krzysztof Hołub! Impreza w szwedzkim Borås potrwa do 21 lipca.

 

Reprezentant akademików wystartuje w konkurencji 400 metrów przez płotki. Hołub jedzie do Skandynawii z 18. wynikiem na europejskich listach U20. Forma jednak systematycznie idzie w górę. Najlepszy czas w karierze (52.46 sekundy) wywalczył podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Polski U20, które odbyły się na początku miesiąca w Raciborzu. Jak sam mówi, w Szwecji chce poprawić swoją życiówkę.

- W tym sezonie po raz pierwszy spróbowaliśmy z trenerem startować na hali. To mi wyszło bardzo dobrze. Dzięki temu czułem, że minimum na płotkach jest do zrobienia. Niestety w połowie lutego przeciążyłem ścięgno Achillesa i musiałem przerwać normalne treningi na miesiąc. Po tej kontuzji nie sądziłem, że może mi się udać pojechać do Szwecji, ale z każdym treningiem widziałem poprawę. Zacząłem wierzyć, że to jest realne. Aktualnie czuję się dobrze. Wiem że jestem dobrze przygotowany. W Boras chcę poprawić rekord życiowy oraz spróbować wejść do półfinału. Myślę, że adrenalina spowodowana rangą tej imprezy oraz fakt biegania z orzełkiem na koszulce, pozwoli mi dać z siebie absolutne maksimum. Aczkolwiek na dystansie 400 metrów dużą rolę odgrywają warunki, więc zobaczymy na jakie bieganie pozwoli pogoda. Najważniejsze to nie popełnić błędów technicznych.

 

fot. Paweł Wiśniewski 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas