Lublin 700 lat Lublina UMCS
Lekkoatletyczny hit transferowy!

Lekkoatletyczny hit transferowy!

Nową zawodniczką AZS UMCS Lublin została Małgorzata Hołub-Kowalik. Specjalnością lekkoatletki jest dystans 400 metrów. To już drugi głośny transfer akademików tym roku. Wcześniej ich szeregi zasilił Karol Hoffmann.

 

27-letnia sprinterka na swoim koncie ma osiem medali imprez rangi mistrzowskiej (Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata). Wszystkie zostały wywalczone w sztafecie 4x400 metrów. To właśnie w niej zyskała przydomek jednego z popularnych “Aniołków Matusińskiego”. Nowa reprezentantka AZS-u to aktualna mistrzyni Europy (2018) oraz aktualna wicemistrzyni świata (2019) właśnie ze wspomnianej już sztafety. 

Hołub-Kowalik ma na swoim koncie również sukcesy indywidualne. Jednymi z najważniejszych są medale Uniwersjady. W 2015 roku ‒ w Gwangju wywalczyła srebro, by dwa lata później sięgnąć już po najwyższy laur. Z Tajpej (2017) wróciła ze złotym krążkiem.

Sprinterka jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. Wartym przypomnienia jest jej start w Lublinie w 2018 roku. Z czasem 51.18 sekundy została mistrzynią kraju, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy w biegu na 400 metrów.

Zawodniczka przeszła do ekipy z Lublina z Bałtyku Koszalin, w którym trenowała przez 14 lat.


fot. Paweł Skraba

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas