Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dziki powalczą z wiceliderem

Dziki powalczą z wiceliderem

Ciężkie zadanie czeka futsalistów AZS UMCS Lublin. Do Lublina przyjedzie drugi w tabeli KS Polkowice. Baniaminek to rewelacja obecnych rozgrywek. To spotkanie już w niedzielę o godzinie 17:00 w hali Globus.

 

Zawodnicy z Dolnego Śląska po czterech kolejkach mają na swoim koncie trzy zwycięstwa. Ulegli jedynie w pierwszej serii gier GKS-owi Tychy, czyli aktualnemu liderowi. Tamten wyjazdowy mecz zakończył się porażką polkowiczan 1-4. W następnych spotkaniach podopieczni trenera Marcina Jeziornego zdobyli komplet oczek. Wygrane z Komprachcicami (6-4), Odrą Opole (6-3) i zespołem z Brzegu (4-2) sprawiły, że Polkowice wskoczyły na drugie miejsce Grupy Południowej. To też druga najskuteczniejsza drużyna rozgrywek. W czterech meczach strzeliła 17 bramek. Najwięcej indywidualnie zgromadził ich Kamil Nowakowski (8).

Dziki, mimo że niżej w tabeli, przystąpią do niedzielnego starcia podbudowani pierwszym ligowym zwycięstwem. Po serii trzech spotkań bez punktów i kiepskiej grze, przyszło przełamanie. Zawodnicy trenera Artura Gadzickiego pokonali na wyjeździe Buskowiankę Busko Zdrój 2-1. To może być impuls, który pozwoli drużynie wejść na odpowiednią ścieżkę. Jak wspominał trener, problem tkwił w głowach. Teraz, gdy jego podopieczni już się odblokowali, należy myśleć pozytywnie o najbliższym meczu.

- Cel w tym meczu jest jasny. Liczy się tylko zwycięstwo. Zagramy na Globusie, gdzie rzadko przegrywamy. Mam nadzieję, że zrobimy z naszej hali lubelską twierdzę. Zespół z Polkowic to beniaminek. Liga szybko zweryfikuje, w jakim miejscu się znajdą. Popracujemy w tym tygodniu nad naszymi błędami i dostosujemy się pod rywala. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy w nas wierzą i trzymają za nas kciuki w cięższych momentach! – mówi przed meczem zawodnik Dzików, Mateusz Szafrański.

Czy lublinianie wygrają drugi raz rzędu? Początek spotkania w niedzielę (21 października) o godzinie 17:00 w hali Globus.


fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas