Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szczytny cel, świetny wynik! Lublin Business Run 2019 za nami

Szczytny cel, świetny wynik! Lublin Business Run 2019 za nami

W niedzielę (8 września) odbyła się kolejna edycja Lublin Business Run. Wśród startujących sztafet nie zabrakło także grupy UMCS Biega. Jej wynik, choć bardzo dobry ‒ nie był najistotniejszą kwestią.

 

Podobne biegi odbyły się jeszcze w dziewięciu polskich miastach: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie oraz Szczyrku. To wszystko w ramach ogólnopolskiego projektu Poland Business Run. Inicjatywa powstała w 2012 roku w Krakowie. Środki zbierane w jej ramach są przeznaczane na pomoc osobom po amputacjach. Lublin dołączył do akcji w 2017 roku. Tegoroczna edycja lubelskiego biegu była zatem trzecią. W Kozim Grodzie biegano dla 10-letniego Oskara Wojciechowskiego, który potrzebuje nowej protezy. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku dwóch lat również amputację. 

Lublinianie nie zawiedli! Zebrano 51 378 złotych brutto (43 847 zł ‒ opłaty startowe + 7570  ‒ wpłaty własne  w ramach akcji “Pomagam Bardziej” ) Na starcie stanęło 118 drużyn. Każda składała się z pięciu zawodników. UMCS Biega reprezentowali: Przemysław Matuła, Agnieszka Bryła-Cruz, Monika Hejduk, Grzegorz Janusz i Marek Woźniak. Każdy miał do pokonania odcinek o długości 3.5 kilometra. Drużyna z czasem 01:11.13 finiszowała na 7. miejscu ‒ najlepszym w historii jej udziału w tym wydarzeniu (2017 ‒ 22. miejsce, 2018 ‒ 28. miejsce). Wygrała ekipa “lubelskibiegacz.pl ‒ TEAM 1”, której zwycięstwo staje się powoli tradycją. Od początku inicjatywy biegu w Lublinie jest bowiem niepokonana.

 

fot. @umcslublin/fb

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas