X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
LUK AZS UMCS Lublin rusza do boju!

LUK AZS UMCS Lublin rusza do boju!

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w sobotę (7 października) rozpoczynają walkę w rozgrywkach II Ligi Siatkówki Kobiet (Grupa 4). Kolejne spotkanie już następnego dnia, w niedzielę (8 października). Oba mecze odbędą się w hali przy ulicy Langiewicza.

 

Dla podopiecznych Jacka Rutkowskiego sobotni mecz z Marbą Sędziszów Małopolski będzie pierwszym sprawdzianem na ligowych parkietach. Co prawda drużyna rozgrywała pojedynki kontrolne, jednak czym innym jest walka o punkty. Ten weekend będzie dla naszych siatkarek dosyć intensywny, bowiem nie będą miały dużo czasu na regenerację sił po pierwszym spotkaniu. Już kolejnego dnia znowu wyjdą na boisko, aby walczyć o zwycięstwo. W niedzielę ich rywalkami będzie ekipa MKS II Dąbrowa Górnicza.

- Jeśli chodzi o sytuację kadrową przed tym sezonem, to ubyła nam kluczowa zawodniczka - Aleksandra Dudek. Z drugiej strony z kolei, po kontuzji do zespołu dołączyła Dominika Nowakowska, która ma za sobą przygodę w kadrze narodowej juniorek, a nawet była w szerokiej kadrze reprezentacji seniorskiej. W zespole jest też nowa zawodniczka na pozycji libero, która poprawiła nasze przyjęcie. Przed sezonem zagraliśmy kilka spotkań kontrolnych, między innymi podczas Tomasovia Cup. Tam wygraliśmy z MKS-em San Pajda 3-2 i przegraliśmy z Tomasovią 2-3 oraz UKS Szóstką Mielec 0-3. Przygotowania do sezonu zaczęliśmy dosyć późno w porównaniu do innych drużyn, więc teraz czas pracuje tylko na naszą korzyść. Nie stawiam przed zespołem konkretnych celów, ale myślę, że nie będziemy odbiegać poziomem od tego, jaki był w zeszłym roku. Z Marbą gra nam się dobrze, więc jestem dobrej myśli. W ten weekend będziemy mieli dwa mecze pod rząd, jednak MKS II Dąbrowa Górnicza jest w takiej samej sytuacji. Oprócz ligi, myślimy już o przygotowaniach pod kątem Akademickich Mistrzostw Polski, na których też łatwo nie będzie. Serdecznie zapraszam studentów, kibiców - wszystkich, którym siatkówka leży na sercu na nasze mecze - mówi trener LUK AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

Drużyna z Lublina po raz pierwszy wystąpi w koszulkach z logiem firmy LUK - nowego sponsora tytularnego.

 

Terminarz na weekend:

LUK AZS UMCS Lublin - Marba Sędziszów Małopolski (sobota 7 października, godzina 17:00, hala CKF przy ulicy Langiewicza)

LUK AZS UMCS Lublin - MKS Dąbrowa II Górnicza (niedziela 8 października, godzina 10:00, hala CKF przy ulicy Langiewicza)Autor: K.W.

fot. Bartosz Proll

Wspierają Nas