Lublin 700 lat Lublina UMCS
Ważny pojedynek LUK-u

Ważny pojedynek LUK-u

W meczu siódmej kolejki rozgrywek 2. Ligi Siatkówki Kobiet, LUK AZS UMCS Lublin podejmie we własnej hali Pogoń Proszowice. Przed lubliniankami kolejny mecz z gatunku nienajłatwiejszych.

 

Pomimo tego, że drużyna z Proszowic aktualnie znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli, z pewnością nie jest przyjaznym do gry przeciwnikiem. Przekonały się o tym w ostatniej kolejce siatkarki Tomasovii, które niespodziewanie uległy w Proszowicach 3-1. Trzeba też przyznać, że na początku rozgrywek nasz sobotni przeciwnik miał wymagających rywali. Porażki z MKS-em Jarosław czy Szóstką Mielec na pewno nie są powodem do ujmy - mimo że zakończyły się wyraźnymi przegranymi 3-0. Pogoń rozegrała do tej pory pięć meczów, czyli jeden mniej niż LUK, a w zestawieniu dzieli ich zaledwie dwa oczka. Należy zatem spodziewać się ciężkiego pojedynku.

LUK w obecnych rozgrywkach radzi sobie na miarę oczekiwań. Miejsce w środku tabeli, kilka dobrych spotkań, tylko jeden mecz bez zdobyczy punktowej. Dopiero w minionej kolejce podopieczne trenera Rutkowskiego wróciły do domu bez żadnego oczka, ulegając na trudnym terenie w Jarosławiu tamtejszej SAN-Pajdzie 3-1. Dodatkowo własna hala jest sporym atutem akademiczek, choć jak na razie wszystkie pojedynki przy Langiewicza 22 były trudnymi pięciosetowymi bataliami, kończącymi się ze zmiennym szczęściem.

Najbliższe spotkanie będzie bardzo istotne dla układu dolnej części tabeli. Proszowice bowiem (ostatnie w lidze) tracą do Lublina zaledwie trzy oczka.

- Za nami dwa ciężkie pojedynki, a w tabeli zobiło się dosyć ciasno. Nasza forma stale rośnie, ale też jesteśmy w nieco nowej dla nas sytuacji, bo gramy w środku tygodnia. Pogoń to poniekąd amatorski zespół - trenuje trochę mniej od innych, jednak ich skład opiera się na zawodniczkach, które mają doświadczenie na parkietach drugoligowych. Niedawno Proszowice pokonały Tomasovię, co nie jest łatwym zadaniem, więc jutro wszystko może się zdarzyć. Nas oczywiście interesuje zwycięstwo w nadchodzącym meczu - komentuje trener LUK AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

 

Czy po dwóch porażkach ligowych z zespołami z czołówki tabeli, siatkarkom LUK-u uda się przełamać? Tego dowiemy się w najbliższą środę - początek spotkania o godzinie 18:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza 22.

 

fot: Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas