LUK idzie jak burza!

W meczu dwunastej kolejki rozgrywek 2. Ligi Siatkówki Kobiet, LUK AZS UMCS Lublin pokonał na wyjeździe Marbę Sedziszów Małopolski 0-3! Dla podopiecznych trenera Jacka Rutkowskiego to już trzecia wygrana z rzędu.

Siatkarki z Lublina pojechały do Sędziszowa po dwóch kolejnych zwycięstwach w rozgrywkach. Najpierw pokonały u siebie UKS Jedynkę Siewierz 3-1, a w kolejnym swoim spotkaniu okazały się lepsze od Sandecji Nowy Sącz, pokonując rywalki w ich hali 0-3. Lublinianki chciały także wziąć rewanż za porażkę z początku sezonu z Sędziszowem, gdy akademiczki przegrały w Lublinie 2-3.

Marba natomiast złapała pewną zadyszkę. Po dobrym starcie sezonu przyszedł gorszy okres gry zespołu z Sędziszowa Małopolskiego. Od ostatniego zwycięstwa w lidze minął już prawie miesiąc, kiedy to zawodniczki Marby pokonały na wyjeździe UKS Szóstkę Mielec 1-3. Kolejne trzy mecze kończyły się porażkami zespołu z Sędziszowa Małopolskiego.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Ostatecznie lepsze w tej partii okazały się siatkarki trenera Rutkowskiego, zwyciężając 23-25. Kolejny set ułożył się nieco inaczej. Wyraźnie lepiej radziły sobie w nim siatkarki AZS-u, nie pozwalając rywalkom zbytnio się do siebie zbliżyć. Druga odsłona także padła łupem akademiczek. Tym razem wygrały ją w stosunku 17-25. Wiadome było, że taka zdobycz setowa daje co najmniej jeden punkt w tabeli. Trzecia jak się okazało, ostatnia podobnie jak pierwsza przysporzyła nam sporo emocji. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowały akademiczki, które wygrały ją 23-25, a cały pojedynek 0-3.

- Dwa sety były bardzo wyrównane, w zasadzie można powiedzieć na styk. Marba miała swoje problemy przed tym spotkaniem. Nie mogła zagrać ich pierwsza rozgrywająca, ale my także byliśmy kiedyś w podobnej sytuacji i sobie poradziliśmy wtedy. Nasza gra wygląda coraz lepiej. W zespole panuje lepsza atmosfera. Zaczynamy dużo kończyć, dobrze funkcjonuje obrona. Cieszę się, że udało nam się wszystko poukładać - mówi trener LUK AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

Dzięki zwycięstwu LUK z osiemnastoma punktami zajmuje szóste miejsce w lidze.

KS Marba Sędziszów Małopolski – LUK AZS UMCS Lublin 0-3 (23-25, 17-25, 23-25)

LUK AZS UMCS: Bogusz, Obszyńska, Gieroba, Urbańska, Konop, Kłuś (libero), Nejkauf, Wawerska, Bogdańska, Kowalska, Szajowska, Krzyżak.