X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
O trzecie zwycięstwo z rzędu

O trzecie zwycięstwo z rzędu

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w najbliższą sobotę (2 lutego) powalczą o trzecią wygraną z kolei. Będzie to jednocześnie ostatni mecz akademiczek przez zbliżającą się fazą play-off. Rywalem zielono-białych Pogoń Proszowice.

 

W meczu pierwszej rundy rozegranym lepsze okazały się podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego, które pewnie zwyciężyły na wyjeździe 3-0. Tym razem tak łatwo może już nie być.

Przeciwniczki, mimo że niżej w tabeli, to z pewnością będą przysłowiowo gryzły parkiet, aby wywieźć z Lublina ligowe punkty. Zawodniczki z Proszowic przed ostatnią serią gier plasują się na ósmej pozycji, czyli ostatniej gwarantującej udział w play-offach. Jak na razie siatkarki z Małopolski uzbierały na swoim koncie 17 oczek. Tuż za nimi jest zespół Radzionkowa (16 punktów). Taka sytuacja podziała motywująco na proszowiczanki. Podziałała już w zeszły weekend, kiedy to nieco niespodziewanie bez straty seta pokonały u siebie Tomasovię (3-0).

LUK natomiast jest już pewny swojego miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Akademiczki (nie uwzględniając drugiej drużyny Szczyrku, który nie będzie liczony) zakończą go na czwartym miejscu. Najbliższy mecz z Proszowicami będzie zatem okazją do zagrania bez większej presji i szansą na trzecią wygraną z kolei. W poprzednich dwóch spotkaniach ligowych zielono-białe pokonały Sokoła Radzionków i Silesię Volley Mysłowice.

Czy siatkarki z Lublina wygrają i tym razem? Początek meczu w sobotę (2 lutego) o godzinie 17:00 w hali CKF.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas