Lublin 700 lat Lublina UMCS
Kolejny mecz Siatkarek już w sobotę

Kolejny mecz Siatkarek już w sobotę

W sobotę (14 października) LUK AZS UMCS Lublin rozegra swoje trzecie ligowe spotkanie w tym sezonie - trzecie u siebie. Rywalem podopiecznych trenera Jacka Rutkowskiego będą siatkarki Asotry MKS-MOS Płomień Sosnowiec.

 

Nasze zawodniczki jak na razie we wszystkich swoich pojedynkach występują przed własną publicznością. Na pewno to pomogło w dobrym początku sezonu. Cztery punkty w trzech meczach są niewątpliwie dobrą informacją dla kibiców siatkówki z Lublina. Porażka 2-3 po trzymającym w napięciu do ostatniej piłki widowisku, w inauguracyjnej serii gier przeciwko Marbie Sędziszów Małopolski oraz pewne zwycięstwo nad MKS-em Dąbrowa II Górnicza (3-1) pozwalają myśleć o dobrym występie w meczu z Sosnowcem, który wszedł w zmagania z lekkim poślizgiem.

Nasz najbliższy przeciwnik wszystkie pojedynki rozgrywał jak na razie w roli gości. Dwa dotychczasowe wyjazdy nie zakończyły się dla nich udanie. Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec zdobyła w tych starciach zaledwie jedno oczko. Porażki w Dąbrowie Górniczej (3-1) oraz w Proszowicach z tamtejszą Pogonią (3-2) nie były jednak z gatunku tych bardzo wyraźnych. Na pewno zatem będzie trzeba być skoncentrowanym.

- Te dwa mecze, które za nami były dosyć udane. Wiadomo, że początek sezonu jest trudny. Teraz zagramy z Sosnowcem i wydaje się, że będziemy faworytem, ale trzeba pamiętać, że w tym roku liga jest bardzo wyrównana. Nasze sobotnie rywalki mają dosyć dobry skład i trochę mnie to dziwi, że zaczęły od dwóch porażek. Początek rozgrywek za nami, teraz może być tylko lepiej - komentuje trener LUK AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

 

Początek spotkania sobotę (14 października) o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza.

 

fot: Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas