X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
LUK zagra o przełamanie

LUK zagra o przełamanie

W meczu szóstej kolejki rozgrywek 2. Ligi Siatkówki Kobiet, LUK AZS UMCS Lublin zmierzy się z Marbą Sędziszów Małopolski. Początek spotkania o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza 22.

 

Sobotni pojedynek będzie starciem dwóch ekip, które znajdują się w mało udanym dla siebie momencie sezonu. Dlatego jest to mecz o podwójnym znaczeniu.

Marba w pięciu dotychczasowych spotkaniach wygrała dwa razy. W obu wypadkach przeciwnikiem był zespół z dolnej części stawki. W obu przypadkach nie były to też łatwe mecze, bo zakończone dopiero po tie-breaku. W pozostałych trzech spotkaniach przegrały w stosunku 0-3. Sędziszowianki mają zatem na swoim koncie cztery punkty w ligowej tabeli, co daje im aktualnie siódmą lokatę.

Siatkarki LUK-u po wygranej inauguracji w Krzeszowicach przegrały trzy kolejne mecze. Widać w nich było brak zgrania w zespole prowadzonym przez trenera Jacka Rutkowskiego. Teraz jednak był tydzień przerwy od zmagań ligowych, więc i czasu na poprawę dyspozycji było więcej. Akademiczki mają trzy oczka i są ostatnie w swojej grupie. Wygrana w sobotę sprawi, że je opuszczą.

Czy tak się stanie, dowiemy się już niebawem. Początek pojedynku w sobotę (3 listopada) o godzinie 17:00 w hali CKF.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas