LUK zakończył sezon. SAN-Pajda nie dała szans

Siatkarki uległy we własnej hali rywalkom z Jarosławia 0-3. Tym samym LUK zakończył sezon 2018/2019 na II rundzie fazy play-off. Walka o 1. Ligę musi poczekać co najmniej rok.

Gospodynie wyrównaną walkę z faworyzowaną SAN-Pajdą nawiązały tylko w pierwszym secie. Nie była to jednak walka, która mogłaby zagrozić jarosławiankom w wygraniu seta. Wynik blokiem otworzyła Paulina Konop (1-0). Faworytki szybko jednak odpowiedziały i wypracowały kilkupunktową zaliczkę (5-9). W dalszej części kontrolowały miejscowe odrobiły straty. Na styku było do wyniku 16-16. Od tego momentu sprawy w swoje ręce wzięły przyjezdne. Wygrały tę partię do 20. Decydujący punkt zdobyła Katarzyna Saj. Kolejne dwie partie to już zdecydowała dominacja SAN-Pajdy. Lublinianki nie miały argumentów by się przeciwstawić drużynie z Podkarpacia. Oba sety zakończyły się porażką LUK-u 13-15. Akademiczki uległy 0-3, a tym samym pożegnały się z play-offami. Poprzednie dwa starcia również padły łupem MKS-u Jarosław.

- Przejechał nas walec po raz trzeci. Jest to bolesne. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy. SAN-Pajda ma o wiele większy budżet. Rywalki zagrały bardzo dobrze, My nie mamy w zespole takich armat, jak one. – skomentował na gorąco trener Jacek Rutkowski.

LUK AZS UMCS Lublin – MKS SAN-Pajda Jarosław 0-3 (20-25, 13-25, 13-25)

LUK AZS UMCS Lublin: P. Zielińska, P. Kępka, D. Wawerska, N. Chruściel, G. Krzysiak, N. Gieroba, P. Konop, S. Obszyńska, M. Bogusz, K. Pawlik, A. Nejkauf, K. Karpiuk, Z. Urbańska, D. Najmrocka, K. Bogdańska