Lublin 700 lat Lublina UMCS
Nagrodę MVP dedykuję Trenerowi – mówi Maciej Welman

Nagrodę MVP dedykuję Trenerowi – mówi Maciej Welman

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a pierwsze w typach uczelni (uniwersytety) – tak zakończył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu dla reprezentantów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. O imprezie porozmawialiśmy z MVP zawodów – Maciejem Welmanem.

 

Czy jadąc do Opola liczyliście, że te zawody będą aż tak udane? 

Tak naprawdę przed turniejem bralibyśmy jakikolwiek z medali w ciemno. Do Opola nie jechaliśmy w roli faworyta, aczkolwiek apetyt na sukces był duży. Warto zaznaczyć, że kilku zawodników, którzy byli kluczowi we wcześniejszych fazach rozgrywek, nie mogło z nami pojechać na finały. Czy to ze względu na kontuzje czy inne zobowiązania. Było zatem trudniej. Sukces tym bardziej cieszy.

 

Domyślam się, że radość musi być ogromna. W finale jednak do zwycięstwa zabrakło Wam naprawdę niewiele. Czuliście lekkie rozczarowanie? Czy jednak satysfakcja ze srebra w generalce a złota w typach uczelni była większa?

Na pewno bezpośrednio po meczu finałowym wszyscy czuliśmy wielki niedosyt, bo bardzo chcieliśmy wygrać. Z pewnością jednak każdy z chłopaków dał z siebie wszystko. Jeśli chodzi o zaangażowanie, to nikt nie może sobie nic zarzucić.

 

Który moment z tego turnieju najbardziej zapadł Ci w pamięci?

Na pewno półfinał. W nim po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonaliśmy Toruń. O wyniku zdecydowały dopiero rzuty karne. Bodajże na sześć minut przed końcem meczu przegrywaliśmy jeszcze 0-2. Mimo to udało nam się wyrównać, a w karnych przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

 

Zostałeś najlepszym zawodnikiem turnieju. Nagroda MVP dużo dla Ciebie znaczy?

Oczywiście bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, ale chcę zaznaczyć, że jest to nagroda dla całej naszej drużyny. Dedykuję ją naszemu Trenerowi – Tomaszowi Bieleckiemu, który żył każdą akcją tego turnieju. Wiem, że nasz wynik w Opolu dużo dla niego znaczy.Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas