Lublin 700 lat Lublina UMCS
Malwina rzuciła po brąz!

Malwina rzuciła po brąz!

Malwina Kopron, studentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, reprezentantka Polski i zawodniczka KU AZS UMCS Lublin, zajęła trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem kobiet na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie!

 

Rzut na miarę brązowego medalu Malwina Kopron oddała już w swojej pierwszej próbie. Młot posłany na odległość 74.76 metra dawał jej nawet prowadzenie przed drugą serią rzutów. Po niej Polka została zepchnięta na drugą lokatę przez Chinkę Zheng Wang, która uzyskała wynik 75.94 metra. Z tego też miejsca awansowała do wąskiego finału, gdzie znalazło się osiem najlepszych zawodniczek. Wśród nich były trzy Polki. Oprócz  drugiej Kopron, na piątej pozycji znajdowała się Joanna Fiodorow, a na szóstej Anita Włodarczyk.

W drugiej części odpaliła startująca z urazem Włodarczyk. 77.39 metra dało jej prowadzenie, a tym samym Malwina spadła na trzecią pozycję. Kopron po czwartej serii mierzony miała tylko pierwszą próbę, bowiem kolejne trzy spaliła. W piątej kolejce swój wynik poprawiła Włodarczyk, a Kopron zaliczyła 69.90 metra. Przed ostatnią turą zawodniczek mieliśmy dwie Polki na podium i tak już zostało do końca zawodów.

- Spodziewałam się, że mogę zdobyć ten medal. Na treningach rzucałam dalej niż w konkursie, więc były jeszcze rezerwy. Na mistrzostwa nie jedzie się jednak po "życiówkę", ale po medal. Pierwsze trzy próby zazwyczaj rzucam mocno, na największym luzie. Potem zaczyna się analizowanie. Dobrze, że wynik z pierwszego rzutu starczył, aby znaleźć się na podium zawodów. Ta impreza była głównym celem moich przygotowań. Teraz przede mną Uniwersjada w Tajpej, gdzie będę walczyć o medale - komentuje brązowa medalistka MŚ w Londynie, Malwina Kopron.

- Malwina Kopron jest zawodniczką objętą programami „Akademickie Centrum Szkolenia” Sportowego w Lublinie oraz Mistrz finansowanymi ze środków Gminy Lublin. To wszystko stwarza odpowiednie warunki dla naszej zawodniczki, pozwala jej na spokojny rozwój. Oczywiście wszyscy w klubie cieszymy się z jej sukcesu, gratulujemy Malwinie i jesteśmy dumni, że jest częścią KU AZS UMCS Lublin - mówi zadowolony prezes KU AZS UMCS Lublin, Dariusz Gaweł.

Dla Malwiny Kopron to największy sukces w karierze! Anita Włodarczyk zdobyła już swoje trzecie złoto MŚ (niedługo może się to zmienić, bowiem prawdopodobne jest przyznanie jej złotego medalu MŚ w Moskwie w 2013 roku. Dyskwalifikacja i odebranie tytułu Tatianie Łysenko może oznaczać, że medal trafi wkrótce do drugiej wtedy Polki).

Medale w rzucie młotem były pierwszymi dla reprezentacji Polski podczas tych MŚ w Londynie. Miejmy nadzieję, że worek właśnie się otworzył.

 

fot. www.pzla.pl/Marek Biczyk

Autor: K.W.

Wspierają Nas