W Lublinie mamy lidera!

Spotkanie o pierwsze miejsce pomiędzy MKS AZS UMCS Lublin a SPR Sośnica Gliwice zakończyło się zwycięstwem gospodyń 32-26. Była to dziewiąta ligowa wygrana z rzędu podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego. Dzięki niej akademiczki zajęły miejsce lidera 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet (Grupa B).

Wynik pojedynku otworzyła zawodniczka gości - Aleksandra Abramowicz (0-1). Po drugiej stronie skutecznie odpowiedziała Patrycja Szyszkowska (1-1). W kolejnych dwóch akcjach ponownie trafiła Abramowicz (1-3). Dwie minuty później prowadziły jednak już zielono-białe. Pierwszą w tym spotkaniu przewagę zespołowi z Lublina dała Jagoda Lasek, która popisała się skutecznym lobem (4-3). Także Lasek zdobyła dwie następne bramki i akademiczki wygrywały 6-3. W 12 minucie na 7-3 podwyższyła Katarzyna Suszek. Gra AZS-u wyglądała naprawdę dobrze. Straty przyjezdnych zmniejszyły nieco: Paulina Kowalczyk i Aleksandra Olejarczyk (7-5). W 15 minucie przy stanie 9-6 dla miejscowych skutecznie interweniowała Katarzyna Gruszecka, dla której była to już trzecia skuteczna obrona. Goalkeeperka przepłaciła to jednak kontuzją i została zmuszona do opuszczenia placu gry. W jej miejsce pojawiła się nie grająca od około miesiąca Monika Nóżka. Dziesiątego gola dla AZS-u zdobyła Patrycja Szyszkowska (10-6). Gospodynie cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę. Na niecałe dziesięć minut przed ostatnią syreną w tej części gry po trafieniu Suszek na tablicy wyników widniał rezultat 13-9. Dobrą interwencję zanotowała Nóżka, a z karnego trafiła Agata Nazar, dzięki czemu różnica zwiększyła się do pięciu goli (14-9). W zespole z Gliwic na listę strzelczyń wpisały się Katsiaryna Platnitskaya i Karolina Golec (14-11). Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły przy stanie 17-13. Wynik ustaliła Magdalena Markowicz.

W drugiej części pierwsze trafiły przyjezdne. Nóżkę pokonała Paulina Kowalczyk (17-14). Na zegarach widniała 33 minuta. Kolejny fragment zdominowały jednak podopieczne trenera Maliszewskiego. W 45 minucie spotkania prowadziły już 24-16! Gole dla miejscowych zdobywały: po dwie Jagoda Lasek, Katarzyna Suszek i Agnieszka Blaszka, a raz bramkarkę z Gliwic pokonała Agata Nazar. Pomiędzy słupkami akademiczek kilka razy ataki rywalek powstrzymywała Nóżka. SPR starał się jeszcze zawalczyć. Przyjezdne zdołały zdobyć trzy bramki pod rząd (24-19). MKS szybko utemperował zapędy SPR-u i na około trzy minuty przed końcem ich przewaga wzrosła do ośmiu trafień (30-22). W tym czasie niewiele się zmieniło. Gospodynie wygrały mecz na szczycie 32-26.

- Od początku chcieliśmy grać agresywnie w obronie i wyłączyć najgroźniejszą według nas obrotową SPR-u. To się nam udało. Celem było zwycięstwo i rewanż za porażkę w Gliwicach. W drużynie nie ma wielkiej presji na wynik. Dziewczyny przychodzą i grają dla przyjemności. Myślę, że z tego też powodu nasze rezultaty są takie dobre - powiedział trener MKS AZS UMCS Lublin, Patryk Maliszewski.

- Trener świetnie nas przygotował. Chciałyśmy zrewanżować się rywalkom, mając w pamięci mecz z pierwszej rundy. Najlepsza dyspozycja ma dopiero przyjść. Skupiamy się na treningach. Dzisiaj miałam nie grać, bo w ciągu całego miesiąca stałam łącznie cztery razy między słupkami. Dobrze, że tak to wyglądało. Uważam jednak, że jak na swój poziom powinnam zagrać lepiej - skomentował bramkarka MKS AZS UMCS Lublin, Monika Nóżka.

Po spotkaniu lublinianki zajmują pierwsze miejsce w lidze. Tyle samo punktów co one, mają szczypiornistki z Olkusza. Jedno oczko do MKS-u traci AZS-AWF Warszawa.

MKS AZS UMCS Lublin - SPR Sośnica Gliwice 32-26 (17-13)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Katarzyna Gruszecka, Olga Figiel, Agnieszka Blaszka (3), Aleksandra Madejczyk, Dorota Pękalska (1), Magdalena Markowicz (6), Magdalena Kosiorek, Katarzyna Suszek (6), Patrycja Szyszkowska (4), Agata Nazar (3), Angelika Wojdyło, Jagoda Lasek (10).

SPR Sośnica Gliwice: Patrycja Wróbel. Natalia Matter, Klaudia Zizulewska, Aleksandra Walentyńska, Paulina Walus (3), Paulina Kowalczyk (6), Małgorzata Krzymińska (1), Aleksandra Olejarczyk (1), Magdalena Frątczak, Aleksandra Kuźnik, Olga Zwolenik, Aleksandra Abramowicz (9), Katsiaryna Platniskaya (3), Karolina Golec (3).