ME w Pływaniu zakończone

Mistrzostwa Europy w Pływaniu dobiegły końca. Kadra Polski zdobyła na nich dwa medale (brązowy i srebrny). W drużynie, która stanęła na trzecim miejscu na dystansie 4x100 metrów stylem dowolnym znalazła się dwójka zawodników AZS UMCS Lublin – Konrad Czerniak i Jan Świtkowski.

Medal wywalczyli już pierwszego dnia rywalizacji. W Glasgow wystąpiła także inna pływaczka reprezentująca barwy Lublina, Daniela Georges. Młoda zawodniczka zbierała przede wszystkim doświadczenie na imprezie rangi mistrzowskiej. W wyścigu na dystansie 200 metrów stylem dowolnym przeszła jednak przez eliminacje i wystąpiła w półfinale. Natomiast w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym razem z drużyną zajęła ósme miejsce. Dwa finały wywalczył Czerniak. Na 50 metrów motylkiem ukończył zmagania jako piąty (23.34 sekundy), a na dystansie dwukrotnie dłuższym był szósty (51.72 sekundy).

- Dwa finały indywidualne oraz brąz w sztafecie. Kolejne zawody z których wracam z medalem. Były ciężkie chwile, ale też bardzo przyjemne i niespodziewane. Na pewno Glasgow zostanie w mojej pamięci  napisał na swoim profilu na Facebooku Konrad Czerniak.

Jan Świtkowski natomiast zdołał awansować do finału na 200 metrów motylkiem. W nim z czasem 1:56.53 sekundy zakończył rywalizację jako szósty.

Polska kadra z dorobkiem dwóch krążków zajęła 13 miejsce w klasyfikacji medalowej. Oprócz wyżej wspomnianego podium sztafety, srebro zdobył Radosław Kawęcki na 200 metrów stylem grzbietowym (1:56.07 sekundy).