Lublin 700 lat Lublina UMCS
Od piątku Mistrzostwa Europy w Pływaniu

Od piątku Mistrzostwa Europy w Pływaniu

28 osób - tyle liczy kadra Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Pływaniu. Wśród nich znalazła się trójka reprezentantów AZS UMCS Lublin. Zawody potrwają od piątku (3 sierpnia) do czwartku (9 sierpnia) w szkockim Glasgow.

 

Pływacy ostatni czas spędzili na zgrupowaniu w Łodzi, gdzie przygotowywali się do imprezy. Na zakończenie odebrali uroczyste powołania. We wtorek wyruszyli do Glasgow. AZS UMCS Lublin reprezentować będą: Konrad Czerniak, Jan Świtkowski oraz Daniela Georges.

Najwięcej szans medalowych spośród zawodników z Lublina będzie miał najbardziej doświadczony Konrad Czerniak. Indywidualnie wystartuje na czterech dystansach (50, 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 i 100 metrów stylem motylkowym). Na 50 metrów motylkiem Czerniak ma szósty czas ze wszystkich zgłoszonych. Siódmy i ósmy ma odpowiednio na 100 metrów motylkiem i 50 metrów stylem dowolnym. To właśnie na tych trzech dystansach ma największe szanse na finały. Jak sam przyznaje, najpierw skupia się właśnie na zakwalifikowaniu się do finałów. Dopiero potem można myśleć o czymś więcej.

Z dobrymi wynikami jedzie na Mistrzostwa Europy też Jan Świtkowski, który popłynie na 100 i 200 metrów motylkiem oraz 200 metrów stylem dowolnym. Zawodnik na co dzień trenujący w Stanach Zjednoczonych stawi się w Szkocji z odpowiednio: siódmym, ósmym i trzynastym rezultatem na listach startowych.

Najmniej doświadczona Daniela Georges (21 lat), dla której będą to pierwsze seniorskie Mistrzostwa Europy wystąpi indywidualnie na trzech dystansach: 50, 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Zawodniczka na co dzień mieszka w Kalifornii (USA), a studiuje w Arizonie.

Oprócz startów indywidualnych zawodnicy z Lublina wystąpią w sztafetach.

 

fot. Polski Związek Pływacki

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas