Mecz pod pełną kontrolą. Efektowne zwycięstwo piłkarek ręcznych

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin bez większych problemów wygrały spotkanie z Olimpią Beskid Nowy Sącz 34-22. Najskuteczniejsza w zespole miejscowych była Patrycja Szyszkowska (7).

Zielono-białe wzięły sprawy w swoje ręce już od pierwszego gwizdka sędziego. Lublinianki zdobyły pięć goli z kolei, nie tracąc przy tym żadnego. Dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Szyszkowska. Po sześciu minutach mieliśmy wynik 5-0. Niemoc przyjezdnych przełamała dopiero Karolina Płachta. To właśnie ona dała impuls do odrabiania strat. Dzięki jej bramkom w 8.minucie spotkania Olimpia traciła tylko trzy oczka (6-3). Mecz zrobił się nieco bardziej wyrównany. Przyjezdne zbliżyły się nawet na dwa trafienia (8-6). Nadal jednak miejscowe utrzymywały przewagę. Z czasem delikatnie zaczęła ona rosnąć. W 22. minucie, gdy skutecznie akcję wykończyła Agata Nazar, sięgnęła znowu czterech goli (11-7). Taką też różnicą zakończyła się pierwsza odsłona. UMCS na przerwę schodził prowadząc 14-10.

Po zmianie stron tylko pierwsze sześć minut dostarczyło nam trochę emocji. Drużyny grały gol za gol. W ekipie miejscowych bramki zdobywała w tym czasie Anna Bańka. Od 36. minuty pojedynek stał się jednostronny. Trzy razy goalkeeperkę gości pokonała Magdalena Markowicz, raz Jagoda Lasek i raz Patrycja Szyszkowska (22-13). Do końca został kwadrans, a losy pojedynku wydawały się rozstrzygnięte. Widowisko zrobiło się nieco bardziej otwarte. Przyjezdne musiały postawić wszystko na jedną kartę. Zielono-białe to wykorzystały. Powiększyły jeszcze przewagę i  wygrały ostatecznie 34-22.

Dzięki zwycięstwu lublinianki przesunęły się na 5. miejsce w tabeli Grupy B.

- Nie było lekko. Za nami prawie miesiąc przerwy. Dlatego nasz występ dzisiaj był w pewien sposób zagadką. Oczywiście pracowaliśmy w tym czasie nad różnymi wariantami gry obronnej. Mieliśmy w głowach spotkanie pierwszej rundy, gdzie przez długi czas trwała równa walka. Jak widać praca domowa została przez nas odrobiona, stąd ten wynik dzisiaj jest jaki jest. – skomentował zwycięstwo trener Patryk Maliszewski.

MKS AZS UMCS Lublin – MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz 34-22 (14-10)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka (5), Agnieszka Blaszka (2), Agnieszka Ziętek (1), Dorota Adamczyk (1), Magdalena Markowicz (5), Katarzyna Gruszecka, Katarzyna Suszek (5), Patrycja Szyszkowska (7), Anna Rossa (3), Agata Nazar (3), Angelika Wojdyło, Karolina Dąbała, Jagoda Lasek (2).