Dwa domowe zwycięstwa

Dwa przedświąteczne zmagania w lubelskich halach rozstrzygnęły się na korzyść AZS UMCS! Koszykarze U!NB wygrali z Hutnikiem 93-74. Triumfem mogą pochwalić się również siatkarki LUK-u, które pokonały Tomasovię 3-0.

Koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin pewnie wygrali w ostatnim meczu w tym roku 93-74. Najlepiej punktującym zawodnikiem w szeregach akademików był Jan Sobiech (24).

Wynik otworzył Łapiński (0-2). Szybko odpowiedział Sobiech (3-2). Mecz od tego momentu był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie mieliśmy wynik 22-21. Dopiero od drugiej można było zauważyć przewagę gospodarzy. Od wyniku 33-30 podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego stale zwiększali dystans. Po połowie meczu mieliśmy wynik 43-37. W trzeciej części spotkania gospodarze zaczęli mocno odjeżdzać Hutnikowi. Raz po raz Jan Sobiech popisywał się trójkami, które wespół z ważnymi punktami Nycza czy Wydry dały rezultat 74-61.Sobiech łącznie zdobył aż 24 oczka. Miał duży udział w końcowym wyniku (93-74). Akademicy kończą rok na trzecim miejscu w lidze!

U!NB AZS UMCS Lublin – MUKS Hutnik Warszawa 93-74 (22-21, 21-16, 31-24, 19-13)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (10), Patryk Wydra (16), Szymon Strzałkowski, Jan Sobiech (24), Bartosz Muda (8), Mateusz Wiśniewski (21), Pablo Lopez, Jakub Stefaniuk (3), Kamil Waniewski (5), Szymon Daszke (6), Adama Myśliwiec (DNP).

Problemów w derbowym starciu z Tomasovią nie miały siatkarki LUK-u. Do zespołu wróciła Magdalena Bogusz. Akademiczki wygrały 3-0.

Będą w kryzysie Tomasovia z początku meczu toczyła równą walkę z gospodyniami. Była nawet na prowadzeniu 7-4. Z upływem seta szalę na swoją korzyść zaczęły jednak przechylać miejscowe. Po ataku Zuzanny Urbańskie to one wygrywały 18-16. Ta sama zawodniczka stanęła w polu zagrywki. Akademiczka popisała się asem serwisowym (19-16). Zielono-białe przewagi już nie oddały. Wygrały tę partię 25-21. Drugi set był najbardziej wyrównany. O jego wyniku decydowała końcówka. Piłkę na wagę zwycięstwa (25-23) skończyła Sylwia Obszyńska i było już 2-0. Trzecia odsłona to jednostronne widowisko. Tomasovia była wyraźnie rozbita. LUK zupełnie zdominował rywalki. Nie dał im najmniejszych szans. Podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego wygrały 25-11.

W spotkaniu z TKS-em do drużyny dołączyła Magdalena Bogusz, dla której był to pierwszy mecz w sezonie. Rozgrywająca po zeszłorocznych rozgrywkach zawiesiła karierę. Teraz wróciła, aby pomóc drużynie. Jednak póki co nie dostała jeszcze zbyt wielu szans na grę. Jak sama przyznaje, z czasem liczy na więcej oraz na powrót sprzed przerwy. W szeregach lublinianek pojawiła się także nowa w składzie Dominika Najmrocka.

LUK AZS UMCS Lublin – Maraton Krzeszowice 3-1 (23-25, 25-13, 25-16, 29-27)

LUK AZS UMCS Lublin: Patrycja Zielińska, Katarzyna Bogdańska, Iga Jarosińska, Gabriela Krzysiak, Natalia Gieroba, Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Paulina Kłuś, Klaudia Pawlik, Adrianna Nejkauf, Karolina Karpiuk, Zuzanna Urbańska, Nicola Chruściel, Paulina Kępka.

Autor: Paulina Ziemiańska/Kamil Wojdat